You are here
Dětské jesle: Jaký přínos mají pro vývoj dítěte?  

Dětské jesle: Jaký přínos mají pro vývoj dítěte?

Je řada situací, kdy rodiče potřebují pomoc při hlídání dítěte již v rannějším věku. Většinou jsou to pracovní důvody, kdy je pro rodiče nemožné zůstat s dítětem doma. Velkou oporou bývají prarodiče dítěte popřípadě chůva na hlídání, ale ne každý má tuto možnost, zvláště pokud jde o dlouhodobé pravidelné hlídání. Navíc se tak dítě připravuje o možnost začít zkoumat kolektiv, vytvářet sociální vazby nebo rozvíjet svůj talent.

Nejlepším řešením jsou pak dětské jesle, kde máte jistotu profesionální péče a navíc podpoříte zdravý vývoj svého dítěte.

Podpořte v dítěti touhu po kolektivu

Rodiče znají své dítě nejlépe a dovedou tak posoudit, kdy je již dostatečně připravené na kolektiv mimo svoji rodinu. Je proto důležité vždy dítě vnímat samostatně, a pokud projeví zájem o seznamování s dalšími dětmi, je to ta nejlepší příležitost najít mu vhodné jesle v Praze, které mu tento kolektiv budou poskytovat pravidelně. Můžete přitom využít třeba jen dopolední umístění nebo zezačátku vyzkoušet odloučení jen na pár dní v týdnu. Čím dříve se dítě dostane mezi jiné děti, tím lépe si na jejich společnost zvykne, bude se cítit příjemně a rychleji si osvojí další vzorce chování, se kterými se v rodině nesetká. Při vývoji dítěte je totiž také velmi důležitá pestrost podnětů.

Co se dítě v jeslích naučí, to nezapomene

Jesle samozřejmě rodičovskou výchovu nenahradí, ale mohou ji vhodně doplnit. Kromě kolektivu je to také návyk pravidelného denního režimu. Jak by měly kvalitní jesle vypadat? Základem úspěchu je individuální přístup a schopnost přijmout každé dítě s ohledem na jeho věk, zájmy a schopnosti. Moderní jesle v Praze 5 nabízejí dokonce i možnost výkuky v cizím jazyce. Kromě toho jesle nabízí i rozvoj uměleckého talentu a sportovní aktivity.

Jaké jesle, taková školka

Z kvalitních jeslí už bude pro vaše dítě přechod do mateřské školy hračkou. Bude se na školku těšit, protože pozná, že vzdělávání může být nenásilné a zábavné. Také školka v Praze 6 přináší přátelské prostředí plné nových lákavých podnětů pro jeho rozvoj a v kompletně zrekonstruovaných prostorách vytváří útulné prostředí, kde se děti cítí dobře. Mějte na paměti, že co svému dítěti dopřejete v raném věku, to velmi silně ovlivní jeho další vývoj a vy svým rozhodnutím můžete tak ovlivnit celý jeho život.

Related posts