You are here
Inspirace pro tvořilky  

Inspirace pro tvořilky

látky1Baví vás ruční práce a nedokážete si vaši domácnost představit bez stylových dekorací? Já také ne. Zapátrala jsem a zjišťovala, kde je možné nakoupit potřeby pro tvoření. Řídila jsem se kvalitou a cenou. Výsledek mého pátrání jistě potěší i vás! Poradím i s výběrem látky a mám pro vás i několik praktických rad, na co si dát u domácího tvoření látkových dekorací pozor.

 

Kvalitní látka je polovina úspěchu

Pokud už si dekorace doma vyrábíte, potom jistě víte, že polovinou úspěchu je kvalitní látka. Jestliže s tvořením teprve chcete začít, dobře si toto pravidlo zapamatujte. Pro tvoření a šití textilních dekorací jsou nejlepší jemné látky ze 100 % bavlny. Bavlna je zárukou pevnosti a současně poddajnosti. Látka ze 100 % bavlny není příliš silná, proto se hodí i pro šití v ruce.

Jak nakoupit správně?

Jestliže se chcete pustit do tvoření ve větší míře, určitě vás musí zajímat metrový textil. Pro začátek je lepší si nakoupit látky více, přece jen se vše nemusí podařit na poprvé. Ještě než látku koupíte, vypočítejte si, kolik jí budete potřebovat. K výsledku připočítejte minimálně 20 % navíc.

Jak vybrat design látky? Řiďte se vaší domácností – tj. vybírejte takové látky, které designem ladí nebo naopak kontrastují s dominantní barvou vaší domácnosti. Nebojte se výraznosti. Skvěle vypadá například motiv puntíků, květin, srdíček apod.

látky3   látky2   látky1

Pokud chcete docílit vysoce elegantního vzhledu, vsaďte na kombinaci jednobarevné látky se vzorovanou.

RADA: Jestliže chcete se šitím dekorací začít, poohlédněte se po kurzu šití. Několik návodů najdete také na youtube.com.

Kde koupíte látky výhodně?

Mým favoritem se stal internetový obchod Waldes.cz. Koupíte zde za výhodné ceny metrový textil. Obchod nabízí zajímavé ceny pro jednotlivce i firmy či spolky, které se zabývají tvorbou dekorací. Mile mě zde překvapila i nabídka v kategoriích bytové dekorace a kusový textil. Obchod nabízí spojení kvality a příznivé ceny!

Related posts