You are here
13 pokojů, 13 maminek ve složité životní situaci a 19 dětí. Nakupíte a pomůžete?  

13 pokojů, 13 maminek ve složité životní situaci a 19 dětí. Nakupíte a pomůžete?

V azylovém domě Českého červeného kříže Berounka pomáhají matkám a dětem ve složité životní situaci. Aktuálně zde našlo svůj provizorní domov 13 maminek s 19 dětmi. I když je azylový dům jen krátkodobé řešení, zejména pro děti hraje prostředí klíčovou roli. Až do 19. duba 2017 poběží speciálně akce, v rámci které stačí nakoupit a pomoci.

Azylový dům poskytuje dočasné ubytování a sociální služby nezletilým dětem a jejich matkám, které se ocitly v nepříznivé a krizové životní situaci spojené se ztrátou bydlení. Ročně se nám tu vystřídá okolo 100 klientek, kterým pomáháme s osamostatněním, začleněním se do společnosti a se zodpovědnou péčí o dítě,“ říká Renáta Roubalová, ředitelka Úřadu Oblastního spolku Českého červeného kříže Beroun.

Není v silách azylového domu, aby pokoje komfortně vybavil vším, co maminky a děti potřebují. A nemusí toho být moc. I starší nábytek nebo jiné vybavení dává pocit domova. Hlavně děti se tak v příliš nelichotivém prostředí budou cítit příjemněji. Maminky, které jsou nebo byly v azylovém domě se shodují, že k zútulnění prostor by určitě přispělo nové povlečení, lampičky či skříně či poličky. Problém také je, že dětem chybí i místo na hraní a hračky.

Může pomoci každý!

Dětem v azylových domech Českého červeného kříže teď můžete snadno pomoci i vy. Stačí, když do 19. dubna zajdete do hypermarketu Globus a zakoupíte libovolný výrobek od značky  Procter & Gamble, jedná se například o plenky Pampers, produkty vlasové péče Head & Shoulders a Pantene, vložky Always, výrobky pro péči o domov a o tkaniny Ariel, Bonux, Lenor a Jar nebo produkty pro muže Old Spice a Gillette.

Vždy 1 % z ceny výrobků poputuje prostřednictvím Českého červeného kříže k těm nejpotřebnějším, k dětem.

Zapojte se, pomůžete…

Related posts