You are here
3 tipy, na co se soustředit při výběru školního batohu  

3 tipy, na co se soustředit při výběru školního batohu

Výběr nového školního batohu je důležitý. Dítě s ním každý den chodí do školy, takže je potřeba zvolit správný typ s požadovanými vlastnostmi. V článku najdete několik rad, které vám s tím pomohou, a snadno tak připravíte svého školáka na další spokojené roky plné vzdělávání.

S nákupem nečekejte na poslední chvíli

Možná čekáte na nový školní rok nebo pololetí, ale pokud dítě potřebuje nový školní batoh, pusťte se do jeho výběru co možná nejdříve. Budete tak mít dostatek času na zvážení konkrétních nabídek a modelů. Domluvíte se s dítětem, co od nového batohu očekává a co se mu na tom minulém nelíbilo. Myslete především na praktické využití, ale důležitý je samozřejmě i vzhled. Většinou v případě, kdy se pustíte do výběru dříve, můžete mít štěstí a narazit na výhodnou slevu.

Výhody batohů od českých výrobců

Ve většině případů je dobré sáhnout po osvědčené kvalitě od českého výrobce. Příkladem jsou školní batohy STIL, jejichž předností je nízká váha se zachováním požadované kvality a odolnosti. Navíc máte na výběr z různých setů, kdy k sobě vybavení ladí, a dítě tak získá rovnou celý komplet. Školní batohy a další vybavení od značky STIL najdete téměř v každém papírnictví. Nabídku si můžete prohlédnout i na internetu, kdy si uděláte lepší představu o konkrétních modelech.

Výběr pro studenty a školáky podle věku

Školní batohy pro 1. stupeň jsou v mnoha ohledech rozdílné v porovnání s variantami pro starší žáky. Jedním z největších rozdílů je určitě design. Malé děti ocení veselé postavičky a zvířátka, ale školní batohy pro studenty jsou laděny do více dospělého vzhledu s moderními motivy. Mohou být i těžší a větší, kdy nabídnou více prostoru pro ukládání učiva i dalších věcí. Nezapomeňte se podívat i na pořádné vyztužení zad pro pohodlné nošení bez nepříjemného zatěžování páteře.

Related posts