You are here
4 svatební hry, se kterými novomanžele mile překvapíte!   

4 svatební hry, se kterými novomanžele mile překvapíte!

Svatba je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejintenzivnějších dní v životě dvou lidí a jejich rodin. Je to i den, kdy se řádně provětrají úspory. Hostina, prstýnky, oblečení, květiny, pronájem obřadní síně a mnoho dalšího, dohromady je to obvykle několik desítek tisíc korun.

Pro šťastné novomanžele to může být malá vada na kráse celého dne i večera. Vy ji snadno vyřešíte, pokud zorganizujete tradiční i trochu bláznivé hry, při kterých z hostů nenápadně „vytáhnete“ nějaké ty peníze navíc pro novomanžele.

Hry jsou tradicí – inovujte!

Vybírání peněz od svatebních hostů není nic neobvyklého. Některé hry jsou jen moderní obměnou tradic, které fungovaly, když se vdávaly naše babičky a prababičky. Pokud je pojmete s nadhledem a vtipem, stanou se třešničkou na dortu večerního programu.

V první řadě si musíte pořídit „něco“ do čeho budete peníze střádat. Nejlépe poslouží pokladnička. Když se ve vašich rukou objeví kasička prase, vykouzlíte úsměvy na tvářích a současně máte originální svatební dar. Existuje ve variantě s otvorem i bez něj (až bude pokladnička naplněna, novomanželé ji nemilosrdně rozbijí kladívkem).

Tuto koupíte na keramika-andreas.cz

Vybírání do střevíčku 4krát jinak

 1. Nevěsta si zuje střevíček a jeden člověk (v ideálním případě hodně upovídaný) obchází hosty-pány a vybírá od nich peníze za tanec s nevěstou.
 2. Nevěsta si sundá střevíčky a mezi hosty se opět objeví „výběrčí“ se starým škrpálem v ruce. Do něj se od všech vybírají peníze na nové střevíčky pro nevěstu.
 3. Kapela vyhlásí pánskou volenku – muži se sejdou na parketu pouze s nevěstou. Ta si sundá střevíček a každý, kdo jde s nevěstou tančit, do něj dá peníze.
 4. Oblíbená je dražba střevíčku. Hosté draží, povoleny jsou příhozy v jakékoliv částce.

Vybrané peníze uschovejte do kasičky a tu novomanželům předejte. Bude to pro ně určitě velmi milé překvapení!

 

Related posts

 • Kamila

  My jsme na svatbě hráli hru svatební kočár a i díky lehce podnapilému stavu některých hráčů to byla neskutečná zábava.
  Super byla i hra s otázkami a odpověďmi, na kterou jsme narazili zde: https://www.svatebniasistentka.cz/svatebni-hry-souteze. Je sranda, jak vidí chod domácnosti oba manželé zcela rozdílně :).

 • František Ferebauer

  Díky za článek.