You are here
5 tipů pro nezapomenutelné chvíle na zahradě   

5 tipů pro nezapomenutelné chvíle na zahradě

Majitelé zahrad jsou v letních měsících skutečnými šťastlivci. Nezáleží na tom, zda jde o vlastní prostor u rodinného domu nebo koutek v zahrádkářské kolonii, každá zahrada má šanci stát se v letním období útočištěm, kde si maximálně odpočinete. A pokud využijete letní tipy pro inspiraci, můžou se chvíle při zahradním posezení stát malou dovolenou.

Tip č. 1: Dokonalé pohodlí a dostatek místa

Základem každé zahrady je místo, kde si můžete odpočinout, posvačit, přečíst knihu, posedět s partnerem při sklence vína nebo uspořádat grilovací večírek. Při výběru místa na posezení vezměte v úvahu celkovou velikost vaší zahrady, polohy slunce během dne i terén, na který chcete zahradní nábytek umístit. Zvláště pokud chcete častěji pořádat grilovačky nebo setkání s přáteli, měli byste dopředu myslet na dostatek míst k sezení i prostor kolem vás. Důležitý je také materiál zahradního nábytku, protože ne každý je vhodný do venkovních prostor kvůli proměnlivosti počasí a jeho vlivům.

Zahradní kovová sestava River 1+6, koupíte na i-zahradninabytek.cz

Tip č. 2: Láska k zahradě na první pohled

Nepodceňujte ani celkový design zahrady. Všechny prvky, které na ni umístíte, by měly navzájem ladit. Pokud máte japonskou zahrádku a pořídíte si zahradní nábytek z masivu, bude celkový dojem nepřirozený. Mnohem lépe bude pasovat například umělý ratan, který je odolný vůči vlivům počasí i častému užívání. Také se mnohem lépe udržuje a neztrácí barevnost. Pro větší pohodlí je zahradní nábytek z umělého ratanu vybavený měkkými podsedáky a polštáři.

Tip č. 3: Vybavení pro aktivní odpočinek

Podle velikosti zahrady doplňte prostor o vybavení pro volný čas. Zahradní trampolína, venkovní krb, stůl na stolní tenis, pískoviště pro děti nebo zapuštěný bazén jsou možnosti, které vám dopřejí aktivní odpočinek a zabaví celou rodinu. Okolí bazénu lze doplnit o lehátka i jiný voděodolný dřevěný zahradní nábytek. Pro prostor zahradního grilování jsou žádoucí zahradní sestavy, které můžete získat s výraznou slevou i během letní sezóny.

Zahradní kovová sestava Georgia 1+6, koupíte na i-zahradninabytek.cz

Tip č. 4: V létě chutná venku nejvíc

K odpočinku patří vždy dobré jídlo. A nezáleží na tom, zda jde jen o zmrzlinu, osvěžení v podobě ovoce nebo pokrmy z masa při grilování. Pro větší počet hostů jsou vhodnější větší sestavy nábytku, které jsou mnohdy i za výhodnější ceny. V dnešní době se lidé opět rádi scházejí, a to především během léta. Již nestačí klasická zahradní sestava 1+4. Nejžádanější sestavou je varianta 1+6, která je dostačující pro většinu zahradních událostí a přitom nezabírá zbytečně moc místa.

Zahradní kovová sestava ASTOR 1+6, koupíte na i-zahradninabytek.cz

Tip č. 5: Pryč s otravným hmyzem

Existuje jen jedna věc, která vám může pokazit relaxaci na zahradě a tou je hmyz. Přes den jsou to mravenci a vosy, večer zase komáři. Zbavit se jich můžete zcela jednoduše za pomocí specializovaných sprejů nebo hmyzích pastiček. Na komáry jsou pak účinné vonné spirálové tyčinky s pronikavou vůní máty nebo levandule. Hmyz spolehlivě odpudí a ještě nastolí voňavou atmosféru, která vaši relaxaci jedině prohloubí.

Related posts