Bydlení a zahrada Rodina 

8 důvodů proč si pořídit domácí finskou saunu

Saunování je víc než životní styl. Každý kdo chce pečovat o své tělo i psychiku, být fit a zdravý, by měl o finské sauně určitě začít přemýšlet. Sauna je místo pro dokonalou relaxaci, které si dnes může dovolit kdokoliv a kde zapomenete na všechny starosti.

Co je finská sauna?

Finská sauna je místnost obložená dřevem, ve které se teplota vzduchu pomocí saunových kamen zvyšuje často i nad 100 °C. Tím, jak roste teplota, současně klesá vlhkost vzduchu. Pokud vám příliš suchý vzduch nevyhovuje, lze ho zvlhčit poléváním rozpálených saunových kamenů vodou nebo provonět několika kapkami vonné esence.

Saunování trvá kolem 10 minut a je dobré jej ukončit nejlépe šokovým zchlazením. Toto střídání teplot je naprosto zásadní a maximalizuje zdravotní účinky finské sauny. Saunovací cyklus je vhodné opakovat dvakrát až třikrát.

Velikost sauny se přizpůsobuje počtu osob, které se chtějí saunovat společně. Jako optimální a ekonomické řešení pro domácnost vychází finská sauna pro dva.

V domě nebo v bytě nemůže být finská sauna umístěna kdekoli vás napadne. Místo pro saunu musí splňovat tři základní podmínky: přívod elektrické energie, pevná nehořlavá podlaha a možnost odvětrání a přívodu vzduchu.

Pokud máte k dispozici zahradu nebo větší terasu, popřemýšlejte, zda by se vám nelíbila domácí venkovní sauna. Uvnitř je stejná jako sauna v bytě, ale má ve stěnách i ve stropě navíc silnou izolaci proti chladu a vodě.

Při pořízení domácí finské sauny si budete moci vy i vaše rodina užívat tyto výhody:

 • saunování kdykoli vás napadne – ráno, večer, o víkendu
 • absolutní soukromí, kde vám nikdo cizí nebude dýchat na záda
 • čistota nesrovnatelná s veřejnými saunami
 • sauna bude přesně taková, jakou jste si přáli
 • posílíte svůj imunitní systém
 • zbavíte se bolavých svalů a kloubů
 • zlepšíte stav srdce
 • dokonale si odpočinete a budete mít lepší náladu

Saunu vybírejte nejen očima, ale především dotykem a vlastními zkušenostmi. Vyzkoušet si kvalitní saunu na vlastní kůži je totiž nesrovnatelně lepší, než si prohlížet stovky saun na obrázcích po internetu.

Nezávazné vyzkoušení několika druhů finských saun i infrakabin je možné například v saunovém showroomu v Praze – Uhříněvsi. Otevřeno mají každý pracovní den, ale je možné si domluvit i návštěvu mimo tuto dobu.

www.saunasystem.cz

Related posts

 • Ivana Navrátilová

  Já to úplně vidím, že kdyby to četl můj manžel, tak se ptá, jestli to dodávají i s tou slečnou. 😀 To abych mu do té sauny udělala nějaké přístupové systémy, aby tam nebyl pečenej vařenej. 😀 za sebe si ale spíš než finskou nemůžu vynachválit infrasaunu, která pracuje na trochu jiných teplotách a prohřívá zevnitř. 🙂 Ale když je možnost, tak si do finské taky občas vlezu. Jen ji nemám nikde v okolí, i když je to teď stejně jedno. :))

 • Koala

  Tak to my si děláme saunu normálně v obýváku :D. Máme totiž nová kamna a když se nám zachce, uděláme si doma pořádné vedro. Ke kamnům jsme si museli samozřejmě pořídit i komín. Na tomto webu: https://www.poctivy-komin.cz/Kominova-jimka-c14_0_1.htm jsme sehnali skvělé komínové soupravy. Už se dokonce zase těším na podzim, až bude potřeba topit! 😀

 • Hanka

  Sauna je určitě fajn záležitost a rádi ji navštěvujeme, ale tedy úplně nevím, jestli bych ji chtěla domů. My si zatopíme v našem designovém krbu a máme doma taky jako v sauně 😀 ale zkusím to doma nadhodit, přece jen má člověk u domácí sauny absolutní soukromí, to je určitě velké plus.

 • Pavel Malina

  No, tak to my posledních dnů máme doma saunu bez jakékoliv větší investice. Normálně tu máme snad ještě větší vedro, než je venku. Už to začíná být neúnosné. Nechtě jsem to dělat, ale vidím to tak, že asi letos opravdu investuji do klimatizace. Díval jsem se na klimatizace Hradec Králové a jedna firma je tady nabízí za slušné peníze, tak do toho asi půjdu. Toto už se nedá.