You are here
Automatická sekačka Honda Miimo – opravdový pomocník na zahradu  

Automatická sekačka Honda Miimo – opravdový pomocník na zahradu

miimo2Sekání trávníků na rozlehlých zahradách u rodinných domů je vždy časově i fyzicky náročnou činností. Chodit v horkých letních dnech několik desítek minut za klasickou zahradní sekačkou není příjemná činnost. A nezáleží na tom, zda sekáte elektrickým nebo benzínovým modelem, s pojezdem nebo bez něj. I sekání trávy lze výrazně usnadnit. Dokonce tak, že už se o tuto činnost nebudete muset vůbec starat. Stačí si pořídit automatickou sekačku. Mezi nejpropracovanější modely se řadí Honda Miimo.

Robotická sekačka Honda Miimo se stará o trávník sama

Automatická zahradní sekačka Honda Miimo se stará o údržbu vaší travnaté plochy zcela sama. Po zakoupení a ještě před samotnou instalací se odborníci Honda postarají o její naprogramování podle parametrů každé zahrady. Naplánují její chod tak, aby byl trávník sekaný optimalizovaně – aby nebyly intervaly mezi sekáním plochy krátké ani dlouhé. Profesionálové z Honda rozvrhnou zahradu do několika zón a Miimo se pak stará o každou zónu samostatně.

Seká jen tam, kde chcete

Honda Miimo má jasně vymezenou plochu své působnosti. Prostor je vymezen drátkem pod travním drnem. Drátek je podél plotu, kolem pochozích ploch, okrasných květin, jezírek a na dalších místech, kam nechcete, aby sekačka zajížděla. Nikdy se nestane, aby zajela mezi květiny do záhonků, na dlažbu na terase, nebo dokonce ujela otevřenou bránou pryč.

zahradní sekaža miimo

Hlavními přednostmi Honda Miimo tedy jsou naplánování sekání a vytyčení prostoru. Některé levnější modely robotických sekaček a vysavačů se totiž obrátí až v momentě, kdy narazí do překážky. Miimo si naplánuje celou trasu předem a vždy se sama vrátí nabíjet. Na jeden nabíjecí cyklus vydrží pracovat až 90 minut.

Chytrá a bezpečná

Sekačka může na zahradě pracovat kdykoliv. Nezáleží na tom, zda jste nebo nejste doma. Dokonce můžete její chod ovládat přes chytrý telefon. Při vývoji byla věnována velká pozornost také bezpečnosti. Zejména bezpečnosti dětí a domácích mazlíčků, kteří by se mohli k sekačce přiblížit v době, kdy je v chodu. Při jakémkoliv vnějším kontaktu automaticky zastaví svůj pohyb i rotaci nože. To platí i při nadzvednutí. Do nohy nikoho nesekne, protože nůž je daleko od plastového těla.

Sekačka nechrání jen své okolí, ale také sama sebe. Pokud najede na jakoukoliv neplánovanou pevnou překážku (nejčastěji kámen), nože se nezlomí. Jen se ohnou a vrátí do původní polohy.

Robotická sekačka Honda Miimo je vybavena alarmem s pinem a GPS signálem. Brání se i proti odcizení.

Další přednosti v bodech

  • Seká za každého počasí (vítr, teplo, zima, déšť)
  • Extrémně tichý chod, který umožňuje i sekání v noci
  • Sama se vrátí do docku a nabije se
  • Mulčuje trávník velmi jemným mulčem

Uložit

Related posts