You are here
Bydlet v Praze v pronájmu? Proč je to pro rodinu často výhodnější?   

Bydlet v Praze v pronájmu? Proč je to pro rodinu často výhodnější?

Bydlení v hlavním městě má mnoho nezpochybnitelných výhod, a to zejména pro rodiny. Rodiče mají šanci získat lépe placené zaměstnání, a tak změnit k lepšímu situaci celé rodiny. Děti zase mohou navštěvovat lepší školy, docházet na více kroužků. Všichni společně si pak můžete užívat bohatší kulturní život.

Pokud se pro bydlení v Praze rozhodnete, budete řešit dilema: Zvolit pronájem nebo rovnou byt koupit? Pro začátek je zodpovědnější, rychlejší, finančně výhodnější a méně stresující sehnat podnájem. Proč a kde se usadit?

Pronájem vs. koupě bytu

Rok 2017 přinesl velké změny, které zpřísnily získávání hypotečních úvěrů. Banky více prověřují klienty a vyžadují, aby měli finanční rezervu až do vše 20 % ceny bytu. Pro mnohé je to částka z říše snů, takže se mohou s hypotékou a vlastním bydlením rozloučit. Je třeba si uvědomit, že ceny pražských bytů jsou vysoko nad republikovým průměrem a zadlužit celou rodinu není zcela zodpovědný krok. Navíc: když uvážíte, že se jako rodiče upíšete k tomu, splácet třeba i 15 000 Kč a více měsíčně…

Pronájem bytu Praha je zodpovědnější řešení, budete platit méně a když budete mít finanční problémy, snadněji se domluvíte s pronajímatelem, případně budete moci změnit byt a platit ještě nižší nájem. Nájemní smlouva se většinou uzavírá na rok, získáte tak dost času si dobře rozmyslet, jestli je hlavní město skutečně tím pravým místem pro život vaší rodiny.

Kde se bydlí rodinám nejlépe?

Cenově výhodný pronájem bytu v Praze najdete hned na několika místech, která jsou současně dobrou volbou pro rodiny s dětmi. Oblíbený je pronájem bytu Praha 4. Tato městská část nabízí pulzující velkoměstský život a současně blízké spojení s přírodou. Pro rodiny s dětmi je určitě vhodný i pronájem bytu Praha 6 a stabilně vysoký zájem je o pronájem bytu Praha 5. Všechny 3 zmíněné lokality jsou bezpečné a nabízí plnou občanskou vybavenost. Co se týče typu bytu, je lepší volit ty novější. Staré byty mají sice své kouzlo, ale pojí se k nim i řada problémů, jako třeba vyšší nároky na vytápění.

Jednejte s rozvahou – pokud to myslíte se stěhováním do Prahy vážně, nepodceňte výběr bytu ani lokality. Zjistěte si vše o místě bydlení, navštivte byt a sledujte okolí. Vše nové místo pro život vám musí být příjemné!

 

Related posts