Zdroj obrázku: GaudiLab / Shutterstock.comRodina 

Cestovní pojištění: Pomoc pro nepříjemné situace v zahraničí

Jestliže se chystáte vyrazit za hranice, rozhodně byste neměli zapomenout na cestovní pojištění. To je totiž velmi důležité. Oceníte ho v případě, že onemocníte či si způsobíte úraz. Pojišťovna vám pomůže s hrazením léčebných výloh, léků a dalšího, přičemž také budete mít k dispozici nonstop asistenční linku. Když se dostanete do problémů, nezůstanete tak na to sami.

Pojištění do zahraničí

Ať už vyrážíte kamkoliv za hranice, je dobré si cestovní pojištění sjednat. Mnohdy je pojišťovnami rozdělováno dle vaší destinace – dle toho se pak také liší cena pojištění. Země jsou zpravidla rozdělovány do kategorií Evropa a Svět. Jestliže vyrazíte do země z druhé kategorie, pravděpodobně si za pojištění připlatíte. Máte však jistotu, že pokud se vám něco stane, nebudete náklady hradit ze své kapsy.

Pojištění samozřejmě platí i ve státech, přes které cestujete do své cílové lokality. Jste tak chráněni po celou dobu cestování. Stačí si sjednat pojištění od odjezdu až po návrat do vlasti. Díky tomu, že pojištění zvládnete sjednat online, nemusíte si tento proces dlouho předem plánovat. Stačí to jen chvíli před samotným odjezdem. Rozhodně to však nepodceňujte a prohlédněte si jednotlivé nabídky, abyste mohli vybrat tu pravou.

Připojištění

Běžné cestovní pojištění se většinou nevztahuje na těhotné, seniory, osoby s chronickým onemocněním či milovníky adrenalinových sportů. Kvůli zvýšenému riziku je většinou nutné se připojistit. Připojištění navíc můžete využít také pro svého domácí mazlíčka, pokud se rozhodnete cestovat i s ním. Kromě připojištění mazlíčka je však dobré také připojistit se pro provozování rekreačních sportů. Pozor, pro adrenalinové sporty je třeba sjednat konkrétní pojištění.

Hodí se však možnost připojištění zavazadel a dokladů, či storna zájezdu. Na svých cestách tak budete chráněni pro případ, že by došlo k různým nepříjemnostem. Záleží už pak pouze na vás, pro jaké konkrétní služby se rozhodnete. Zvažujte však pečlivě, abyste později nelitovali, že vaše pojištění nekryje natolik, kolik byste si představovali. Investice do této služby se rozhodně vyplatí.

Online kalkulačka

To, na kolik vás cestovní pojištění vyjde, si můžete během chvilky sami spočítat. Využít k tomu můžete online kalkulačka cestovního pojištění. Potřebovat budete pouze několik základních údajů. Stačí zadat délku pobytu, věk pojišťovaných osob a údaje o druhu cesty. Kalkulačka vám poté nabídne několik nabídek, přičemž hledá ty nejlevnější. Samozřejmě však bere v potaz také rozsah krytí, který je velmi důležitý. Jestliže najdete vhodnou nabídku, pojištění můžete rovnou online sjednat, a to i s platbou přes internet.

Cestovní pojištění nabízí mnoho možností, ze kterých můžete vybírat. Nikdy však jeho důležitost nepodceňujte, je dobré pojistit se při každé cestě do zahraničí.

Related posts

 • Martin Vysnil

  Plánujeme v létě s dětmi vyrazit na dovolenou do Itálie, takže si rozhodně dopředu vyřídíme cestovní pojištění, které samozřejmě budeme doufat, že nebude třeba využít 🙂 Já si beru na 2 týdny dovolenou v mé nové práci a manželka je na mateřské, takže se nemůžu dočkat, až si spolu užijeme krásných 14 dní ve slunné Florencii 😉

  • Hana Vránová

   Florencie je nádherná. Měla jsem možnost se tam podívat před dvěma lety a určitě bych to ráda někdy zopakovala. Celkově je Itálie super. To my letos bohužel nikde nebyli. K moři se už asi nedostaneme, ale nedávno jsme se bavili s manželem, že bychom si mohli udělat výlet do Mnichova – https://www.cklub.cz/pruvodce/nemecko/mnichov Na nákupy a tak… 🙂

 • Roman Brazda

  Pokud člověk jede někam do zahraničí, tak je cestovní pojištění určitě nezbytnost. Já si ho například sjednávám vždy. Co se týče pojištění, tak mě ale teď ještě docela zajímá životní pojištění. Nemá s jeho sjednáváním náhodou někdo zkušenost? A pokud ano, myslíte si, že je toto https://www.metlife.cz/individualni-pojisteni/zivotni-pojisteni/ dobrá pojišťovna? Dostal jsem na ně právě doporučení od jednoho známého.

 • Petra45

  Pokaždé jakmile cestuji do zahraničí první, co si zařídím je pojištění, které je nezbytné, jelikož nikdy nevíte, co se vám může stát. V loni jsem byla s kamarádkou v Alpách na lyžích a ona si nezaplatila pojistku, protože chtěla ušetřit pár korun. Naštěstí se jí nic nestalo a mi si užily tuhle dovolenou, na kterou jsem nám koupila batohy, věci na sjezdovku.

 • Dana Poláková

  Já si na každou dovolenou zařizuji cestovní pojištění, abych měla jistotu, že nebudu muset zbytečně platit, pokud se něco stane. Nedávno jsem se vrátila z dovolené a dozvěděla se, že můj tatínek náhle zemřel. Na poslední cestu jsem mu vybrala pohřební službu Praha 10, kde mi pomohli vše zařídit. Celý pohřeb byl důstojný a přišli všichni jeho kamarádi, aby se s ním naposledy rozloučili.