You are here
Chcete vyjet do zahraničí, ale bojíte se cizí řeči?  

Chcete vyjet do zahraničí, ale bojíte se cizí řeči?

Když se řekne dovolená, většina z nás si představí krásné pláže, sluníčko, moře a hlavně klid a relax. Jsou mezi námi i tací, kteří se dovolených přímo děsí. Trpí totiž xenoglosofobií neboli strachem z cizích jazyků a z jejich učení. Patříte mezi ně? A chtěli byste se této fobie zbavit?

V dnešní době se děti učí cizímu jazyku již od předškolního věku a angličtina se stává jejich druhým mateřským jazykem. Co ale mají dělat lidé, kteří se nikdy pořádně žádnému cizímu jazyku nenaučili? Je možné se ještě nějaký jazyk naučit a plynule se s ním domluvit i za hranicemi?

Jazykové kurzy ve skupině i online

Jednou z metod, jak se naučit novému jazyku je jazykový kurz. Ať už individuální pouze s lektorem, skupinový kurz, nebo online v klidu domova. Výhodou skupinového kurzu je také to, že vás každá lekce motivuje v pokračování díky domácí přípravě a povzbuzování vašich „spolužáků“. Nemusíte se ani bát, že by vás v kurzu bylo třicet. Dobré kurzy jazykových škol mívají maximálně 12 účastníků a lektor se tak může věnovat všem.

Jednou z dalších metod jsou intenzivní jazykové kurzy, které zahrnují delší lekce a mnohem častěji než jedenkrát týdně. Jsou určeny pro ty, kteří se potřebují cizí jazyk naučit mnohem rychleji. Např. před pracovní cestou doplnit slovní zásobu, nebo se naučit základní fráze, abyste se domluvili na dovolené.

Jazykové kurzy v zahraničí

Velkým hitem posledních let jsou také jazykové kurzy v zahraničí. Kde jinde se také nejlépe naučit cizímu jazyku než tam, kde se jím mluví? Na trhu je dnes již mnoho jazykových cestovních agentur, které tyto kurzy nabízejí. Dobrá cestovní agentura by vám měla dát vybrat nejenom destinaci, ale také intenzitu a zaměření kurzu, délku pobytu a typ ubytování.

Na jazykové kurzy do zahraničí se můžete vydat po celý rok. Záleží tak na vás, zda jej spojíte s dovolenou na prosluněné Maltě, s návštěvou Eiffelovy věže v Paříži, či nasajete energii třeba v USA. Pozor byste si však měli dát na letní období, kdy na zahraniční kurzy vyjíždí mnoho mladých studentů a výuka je tak trochu volnější než v jiném období.

Firemní kurzy a kurzy pro děti

Mnoho zaměstnavatelů ví, že bez cizích jazyků se jejich zaměstnanci příliš neobejdou, a tak jim jako firemní benefit nabízí jazykové kurzy. Věnujete se ve firmě pouze určitému tématu a všeobecná znalost je vám téměř k ničemu? V tom případě jsou pro vás firemní kurzy jako dělané. Stupeň i oblast znalostí si nastavíte sami a lektor vás naučí pouze to, co sami chcete. Navíc již kolektiv „studentů“ dobře poznáte a mluvení před nimi vám tak nebude dělat problém.

Jak jsem již na začátku článku zmínil, mnoho dětí se již učí cizímu jazyku od útlého věku a školky si tyto kurzy většinou zajišťují sami. Pokud vám toto škola vašeho dítěte neumožňuje, není nic lepšího než vaši ratolest přihlásit na jazykový kurz pro děti. Ten probíhá formou příměstských táborů, které se konají nejen o prázdninách.

Tak co říkáte? Láká vás cizí jazyk a chtěli byste se v něm zlepšit?

Related posts