Rodina 

Datové účetnictví je novým trendem současné doby

Pojem datové účetnictví v Česku ještě není příliš známý. Jako první ho na našem a také slovenském trhu začala nabízet firma Dype. V čem je jedinečné a pro jaké firmy je vhodné?

Data hýbou 21. stoletím. Každodenně jich generujeme obrovské množství a vyčíst z nich můžeme mnohé. Využít se dají právě i v účetnictví. Dype přesně tohle dělá. Kombinuje klasické postupy uplatňované v účetnictví s programováním a cloudem. Výsledkem je datové účetnictví.

Data by neměla být přehlížena ani v účetnictví

Data-driven účetnictví, tedy účetnictví řízené především daty, zahrnuje celou řadu technologií, které běžná účetní firma neovládá – nemá na to lidi. Datové účetnictví totiž vyžaduje znalosti programátorů i CFO. Pracuje s umělou inteligencí i cloudem. Pomocí všech těchto moderních nástrojů dokáže z dat vytěžit maximální množství informací a firmu posunout dále. Jakou firmu? Jakoukoliv. Datové účetnictví je vhodné opravdu pro každou firmu, jde o krok směrem k moderní budoucnosti.

Méně manuální práce a nižší chybovost

V čem je využití dat v účetnictví tak revoluční? Díky dostatku dat je možné automatizovat řadu procesů a využít umělou inteligenci, která eliminuje manuální práci. Algoritmy jsou navíc přesnější než lidé, takže se sníží chybovost.

Z dat dokáže šikovný datový analytik vyčíst celou řadu informací, které mohou významně usnadnit finanční řízení i plánování firmy. Díky tomu všemu je vhodné datové účetnictví pro startupy, středně velké i obrovské firmy.

Dype tedy nabízí více než jen účetnictví. Pomáhá firmy posunout vpřed, je jejich partnerem v datově-kybernetické době, hlídá legislativu a usnadňuje práci, pomáhá s důležitými rozhodnutími a usnadňuje růst nápadů, které mohou změnit svět. Je mezi nimi i ten váš? Pak jistě potřebujete dobrého partnera. Ozvěte se firmě Dype a nechte se překvapit, jak dokáže posunout vaši firmu.

Related posts