You are here
Došla vám barva v tiskárně? Poradíme, jak najít tu pravou  

Došla vám barva v tiskárně? Poradíme, jak najít tu pravou

Dnes už je v téměř každé domácnosti počítač, s čímž je spojený i fakt, že řada lidí má také tiskárnu. Pokud jste na tom stejně, nezapomínejte na to, že tiskárna potřebuje náplně. Co když ta stávající došla? Najít tu pravou není žádným problémem.

Originální, nebo kompatibilní

To hlavní, co si uvědomit na samotném začátku, je to, zda chcete náplň originální, nebo náplň kompatibilní neboli neoriginální. Do první skupiny se řadí třeba kvalitní cartridge Lexmark. Jejich hlavní charakteristikou je to, že na nich najdete i logo výrobce vaší tiskárny. A to proto, že je firma sama vyrábí. Proto garantuje i:

  • Kvalitní tisk
  • Kompatibilitu s tiskárnou
  • Uvedenou kapacitu

Ani druhé řešení však nemusí být s ohledem na kvalitu nijak špatné. Co je jeho hlavní předností, to je rozhodně velmi příznivá pořizovací cena.

Zjistěte typ vaší tiskárny

Jak a kde? Většinou je uvedený přímo na vaší tiskárně v horní části, nebo na spodním štítku. Najít ho ale můžete třeba také na faktuře, nebo v emailu v objednávce, pokud jste nakupovali online. A proč je přesný typ tolik důležitý? Podívejte se třeba na cartridge do tiskárny Samsung. Na trhu existuje celá řada různých variant. A podle typu vaší tiskárny pořídíte právě ten, který je kompatibilní s tou vaší. Lidsky řečeno do ní bude pasovat.

Jaká barva vám došla?

Moderní tiskárny většinou dělí náplně do dvou kategorií. Na barevné a také na černé. A jak zjistit, která vám reálně došla? Buď podle toho, že daná barva netiskne, nebo na displeji vaší tiskárny, či vám to může hlásit počítač, prostřednictvím nainstalovaného software. Tím, že víte, která barva vám došla nebo dochází víte i to, jakou koupit. Na závěr se zajímejte ještě o kapacitu a následně není problémem jednoduše objednat. Pokud vám záleží také na nízké pořizovací ceně, je určitě dobré nakupovat online, u kvalitních obchodů.

 

Related posts