You are here
Dřevěné puzzle: Vaše děti se budou bavit a něco se naučí   

Dřevěné puzzle: Vaše děti se budou bavit a něco se naučí

Současné děti vyrůstají v poněkud odlišném světě od toho, v němž byli v mládí jejich rodiče. Skvělá výpočetní technika, moderní svět, globalizace a další záležitosti jsou dnes jakousi samozřejmostí. I přesto by se ale výchova neměla nijak výrazně lišit od té v minulosti. Alespoň v případě, že chceme, aby z našich dětí skutečně něco bylo. Možná se to nezdá, ale i to, s čím si dítě hraje, jasně vypovídá o stylu výchovy.

Myslet byste i při volbě her měli na to, aby se rozvíjela dětská paměť, motorika a logické uvažování.

Zapomeňte na počítače a tablety

Především u malých dětí se vyplatí držet je co nejdále od monitorů, tabletů a chytrých telefonů. Ne, že by se jednalo o něco až tolik škodlivého, nicméně hra na tabletů toho dítěti dá velmi málo. Maximálně dojde ke zhoršení zraku konkrétního dítěte. Nechat si dítě dlouhodobě hrát samotné třeba na počítači či s konzolí je pro rodiče pohodové, jelikož mají klid. To je tak ale všechno.

Tradiční dřevěné hračky

V minulosti si děti hrály s hračkami, jež tvoří čistě přírodní materiály. Ano, jednalo se o dřevěné předměty. Kdo by si nepamatoval na dřevěného kačera anebo houpacího koně? Výjimkou nebyly ani nejrůznější malé vyřezávané předměty, které dokázaly přinést spousty radosti. Pokud dnes koupíte dřevěné puzzle, rozhodně se také setkáte s tím, že malý kluk nebo holka stráví dlouhou dobu s jeho skládáním.

Puzzle je zkrátka fenomén

Máte strach, že skládat malé dílky do sebe nebude dítě bavit? Jste na omylu! Puzzle se stalo za dobu své dlouholeté existence fenoménem. Kdo by si nechtěl vyzkoušet dát dohromady obraz anebo nějaký jiný motiv. Velmi oblíbené je i zábavné 3D puzzle, které vytvoří reálné tvary jakýchkoli předmětů. Skládání je tak ještě živější a přináší dokonalý zážitek z dobře vykonané práce. Dítě si přitom procvičí jemnou motoriku a logiku.

Related posts