You are here
Horká lázeň ve dřevě? Koupací sudy jsou nezapomenutelným zážitkem!   

Horká lázeň ve dřevě? Koupací sudy jsou nezapomenutelným zážitkem!

Relaxaci potřebuje v dnešní uspěchané době každý. Existuje celá řada relaxačních center, kam můžete za odpočinkem vyrazit. Nebo si můžete jedinečnou celoroční relaxaci pořídit domů na zahradu či terasu.

Moderní koupací sudy přinášejí nezapomenutelný zážitek spojený s komfortem pod širým nebem v jakémkoliv ročním období. Navíc vám mohou pomoci i po zdravotní stránce.

Koupací kádě mají vliv na vaše zdraví i psychiku

Koupací sudy (neboli kádě HOT TUB) nejsou úplnou novinkou, představily se v minulosti už v několika variacích, ale je to teprve několik let, kdy se předvedly ve své multifunkční finální podobě. Jejich vliv na psychiku i zdraví je nezaměnitelný. Koupací sudy totiž fungují na principu vodoléčby, která je prospěšná proti psychické i fyzické únavě a současně zmírňuje příznaky artritidy, revmatismu, okysličuje organismus, pomáhá na bolesti kloubů, funguje i jako svalová terapie a odbourává stres. V neposlední řadě je pobyt v koupacím sudu i výrazně romantickou záležitostí.

Příprava termální lázně není nikterak složitá

Využití koupacího sudu je celoroční záležitost. Teplotu vody v něm si totiž určujete vy sami, a to pomocí speciálních kamen, která jsou součástí sudu. Aby byla koupel účinná, měla by být teplota vody vyšší než teplota lidského těla. V každém případě však platí, že vám musí být teplota na termální koupel především příjemná. Výkon kamen lze snadno regulovat a zatopit v nich je mnohem snadnější než v klasických kamnech na tuhá paliva. Rychlost zahřátí vody závisí na počáteční teplotě a je tedy rychlejší si vodu v sudu připravit v létě než v zimě.

S údržbou sudu nebudete mít příliš moc starostí

Ani údržba není ničím složitým. Zpravidla postačí při pravidelném používání provádět úklid koupací kádě jednou za osm až deset týdnů. Je to podobné jako při čištění vany po koupání. Vypustíte vodu, vyčistíte vnitřní stěny, dno a lavičky čistícím přípravkem na dřevo a vydrhnete ochranný rošt kamen. Vyplatí se hlídat hodnoty pH kvůli růstu řas. Po jedné sezóně používání se někdy také doporučuje ošetřit koupací sud natřením jedlého oleje, ale vždy je nutné řídit se radami přímo od výrobce. Kotel sám o sobě žádnou zvláštní údržbu nevyžaduje.

Využijte výhody dřevěných koupacích kádí na maximum

Ceny za koupací sudy jsou různorodé. Záleží na velikosti pořizované vany, vybavení a výkonu přídavných kamen. V koupacích kádích pak můžete trávit relaxaci v soukromí, romantický večer ve dvou, chvíle s přáteli nebo rodinou. Tento stylový relaxační zahradní doplněk se tak může stát nejen relaxační pomůckou ale i doplněním grilovacích večerů nebo oslav.

Related posts