obáváková stěnaBydlení a zahrada 

I malý obývák se dá vybavit kompletně a s elegancí

Ne každá domácnost má rozlohu přes 100 m2. Velké místnosti a domácnosti se obecně zařizují mnohem snadněji. Není třeba řešit tolik starostí s nedostatkem prostoru a možnosti vybavení jsou mnohem větší. To ovšem neznamená, že malé místnosti se nedají zařídit prakticky a elegantně. Dominantní místností každé domácnosti je obývací pokoj. Jak zařídit malý obývák, aby byl stylový a praktický?

Je důležité věnovat pozornost vybavení

Každý z nás má jiné nároky na vybavení pokoje. Je třeba se zaobírat nejen druhy jednotlivých kusů nábytku, ale dát pozor, aby k sobě vše ladilo. Sjednoceny musí být i doplňky. U nich platí pravidlo, že čím méně, tím lépe. Do obývacího pokoje patří osobitější doplňky, jako jsou fofotgrafie apod.  Vraťme se ale zpět k výběru nábytku. Co je vhodné mít a jak vybrat nejlépe?

Sedací souprava

Základem každého obývacího pokoje je sedací souprava. Moderní sedací soupravy se vyrábí v různých tvarech – písmena I, L nebo U. Do malých místností se hodí rovné sedačky, které nezabírají tolik prostoru. Pro více míst k sezení je možné sedačku doplnit křesly. Ideální jsou rozkládací sedací soupravy, ze kterých je v případě potřeby možné vytvořit pohodlnou postel.

moderní křeslo

Křesla

Při výběru křesel je velmi důležité, aby ladily se sedací soupravou. Jestli vyberete křeslo kovové, kožené, houpací, dřevěné, moderní nebo retro, je jen na vás. Moderní jsou v současnosti i sedací vaky. U křesel do malých místností je důležité, aby se s nimi dalo snadno manipulovat – tedy měla by být lehká nebo na kolečkách.

Obývací stěna

Obývacím stěnám se už dávno nepřikládá takový důraz, jako ještě před několika lety. Dříve se do obývacích pokojů dávaly obrovské dřevěné stěny, ve kterých se vystavovalo luxusní nádobí, které se mnohdy dědilo z generace na generaci. Dnešní trendy vyznávají spíše minimalistický styl, který se hodí i do malých obýváků. Jen pár skříněk v kombinaci s poličkami. Moderní obývací stěna plní především designový účel.

Velkou nabídku různých druhů nábytku a vybavení do obývacích pokojů najdete na Biano.cz.

Uložit

Uložit

Related posts

  • Týna Ryglová

    Taky nemáme úplně velký obývací pokoj, tak jsme pro ušetření místa vybírali menší obývací stěny a našli jsme. Na jednu stranu jsem ráda, že nemáme moc místa, protože alespoň mám úklid raz dva a nemáme hodně zbytečných věcí, ale zase na druhou stranu při zařizování musíme hodně přemýšlet, co si pořídit a kde to najít.