Rodina 

Jak na pojištění domácnosti online?

Zařizujete svou první vlastní domácnost a chcete si sjednat její pojištění? Jde o chytrý krok, který navíc velmi rychle zvládnete svépomocí přes internet. V článku vám poradíme, jak na to.

Co je vlastně pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti je pojistný produkt, který nabízí drtivá většina pojišťoven na trhu. Pojištění domácnosti se vztahuje především na vybavení vašeho domu či bytu. Typicky jde tedy o nábytek a spotřebiče. Vztahovat se ale může například i na plovoucí podlahy a další doplňky, které nejsou nedílnou součástí stavby. Záleží však na přesných podmínkách konkrétní pojišťovny.

Proč sjednat pojištění online?

Pojištění bytu přes internet má několik výhod. V první řadě ušetříte spoustu času – nemusíte osobně navštívit pobočku nebo vyčkávat na spojení na telefonní lince. K rozpracované online žádosti se navíc můžete často snadno vrátit, a pokud si tedy zrovna potřebujete během sjednávání nečekaně odběhnout, nikdo s tím nebude mít problém.

Ušetřit ale můžete i za samotné pojištění. Nechte si zpracovat kalkulaci od více pojišťoven, případně využijte online srovnávač pojištění. Můžete tak vybrat pojišťovnu, která nabídne nejlepší cenu nebo která vám poskytne nejlepší pojistné podmínky.

Jak pojištění sjednat

Zavítejte na webové stránky své pojišťovny, případně na stránky srovnávače.

Potřebovat budete základní údaje o nemovitosti – adresa, podlahová plocha, patro, přibližná hodnota vybavení. Pojišťovna se může dotazovat i na četnost povodní či počet pojistných událostí v posledních letech. Zvolit si budete muset i pojistnou částku, která by měla odpovídat hodnotě vybavení domácnosti. Hodnoty uvádějte vždy pravdivě, mylné informace se v případě pojistné události nemusejí vyplatit. Vliv na pojistné může mít i výše spoluúčasti, na kterou budete ochotni přistoupit.

Neváhejte zanechat své kontaktní údaje u rozpracované či odeslané žádosti. Pojišťovna vás může telefonicky kontaktovat kvůli snaze získat zákazníka a nabídne řešení, které pro vás může být výhodnější.

Related posts

  • Jakub Tlapal

    Co jsem tak koukal, tak přes internet se dají sjednat snad všechna pojištění. My máme pojištěný dům, auto a nedávno jsem nám ještě uzavřel životní pojištění u MetLife https://www.metlife.cz/individualni-pojisteni/zivotni-pojisteni/ . To bylo poslední pojištění, které jsem radši chtěl mít. Dalo by se toho ještě pojistit hodně, ale to mi přijde už zbytečné.

  • Petra45

    Nedávno jsem se rozhodla si pořídit nové pojištění domácnosti, aby pokrylo všechen můj majetek v bytě. Dokončila jsem rekonstrukci a nakoupila gastro vybavení na https://www.atfornax.cz/ do kuchyně. Proto jsem zašla na pobočku své pojišťovny, kde jsem si nechala zpracovat pojistku na svou domácnost na míru. Pojistka mi kryje všechny spotřebiče a mám navíc i asistenční služby.

  • Kamila

    Pojištění domácnosti jsem si pořídila u své pojišťovny online a vše bylo rychle vyřízené. Pro jistotu jsem si nechala navýšit plnění na veškerou elektroniku v domě, jelikož u nás doma neustále něco přibývá. Nedávno jsem se rozhodla investovat do klimatizace s montáží a vybrala jsem si jednu firmu. Musím říct, že jejich služby předčily mé očekávání. Montáž proběhla hladce a klimatizace skvěle funguje.