Rodina 

Jak snadno a rychle přebalit miminko?

Zatímco pro zkušené rodiče je přebalování novorozence rutina, kterou zvládají levou zadní, novopečené maminy a tatínci jsou naopak jako na trní. Možná je to i váš případ a nejste si jistí, jestli umění výměny plínek ovládnete dostatečně rychle. Ujišťujeme vás, že přebalit dítě není tak těžké, jak se vám momentálně jeví. Postupujte podle níže uvedených pokynů a doberte se k cíli bez zbytečných zádrhelů.

Jak často pleny měnit?

Výrobci sice slibují ultra-absorpční vlastnosti, které udrží dítě v suchu extrémně dlouhou dobu, ovšem praxe bývá trochu jiná. Je tedy naprosto žádoucí, abyste plenami nešetřili a měnili je v pravidelných intervalech i v případě, že nejsou „pročůrané“. I menší množství moči totiž způsobuje množení bakterií, a proto je vhodné dávat novou plenu každé 2-3 hodiny.

Jak tedy novorozence přebalit?

A teď už slíbený návod, díky kterému již přebalování nebude vaší noční můrou.

  • Položte miminko na přebalovací pult. Nejdříve plenu rozlepte a následně rozbalte vrchní část.
  • Miminko jednou rukou jemně chytněte za kotníky a v případě potřeby použijte spodní díl pleny k očištění zadečku.
  • Vrchní část pleny založte pod zadeček miminka (aby se zadečku dotýkala vnější stranou).
  • Vezměte si na pomoc vlhčený ubrousek (ideálně kvalitní neparfémovaný) a zadeček důkladně očistěte. Holčičce utírejte nečistoty směrem od vagíny ven, chlapečkovi zase opatrně očistěte pokožku pod varlaty.
  • A pak už jen pod dítě vložte čistou plenu a v případě potřeby aplikujte na zadeček krém proti opruzeninám.
  • Až překlopíte vrchní část pleny a po stranách ji zalepíte, zkontrolujte pozici ochranných pásků po stranách (měly by být směrem ven). Zároveň si dejte pozor na to, aby plena nebránila miminku v pohybu.

Related posts