You are here
Jak správně pečovat o vlasy každého člena rodiny?  

Jak správně pečovat o vlasy každého člena rodiny?

Jemné, nepoddajné, s roztřepenými konečky, tvrdé, s lupy…i u vás v rodině se takové vlasy najdou, že? Řekněte jim sbohem, stačí si osvojit několik pravidel a budete se chlubit bujnou kšticí.

Pokud se i ve vaší koupelně nachází jen jeden šampon, je to veliká chyba, kterou si škodíte. Každý člověk má jiné vlasy, které potřebují zvláštní péči. Začněte co nejdříve.

U dětí je to jednoduché

Máte-li miminko, jeho vlásky stačí omývat běžným šamponem pro miminka. Používejte také olejíček, po každé koupeli ho vetřete do vlásků. Prospěje pokožce hlavy a vlasy vyživí. U starších volte šampon pro děti, který má speciální složení, aby neštípal do očí. Je lepší, když obsahuje kondicionér pro snadnější rozčesávání. Jak často mýt? Odvíjí se to od zašpinění vlásků, u miminek postačí jednou týdně, u starších dětí ideálně 2krát až 3krát v týdnu. Každodenní mytí je většinou jen na škodu, protože vlasy vysušuje.

TIP: pro šetrnost i efektivitu je oblíbená dětská vlasová kosmetika Subrina. Její šampony obsahují panthenol, med a pšeničné proteiny pro optimální výživu. Koupíte na nehty-vlasy.cz.

Maminko, vybírej pečlivě

Ženy to mají složité. Musíte si vybrat takovou vlasovou kosmetiku, která je určena pro typ vašich vlasů. Nejdříve ho identifikujte, poté si vyberte. Prodávají se přípravky na barvené, třepící se, lámavé, mastné, prodlužované vlasy apod. Co se týče mytí, opět by to nemělo být každý den. Nedokážete si to představit? Zkuste kromě klasického i suchý šampon, který absorbuje maz a oživuje unavené a zplihlé vlasy. Čas od času si dopřejte i vlasovou masku, která dodá všechny potřebné živiny a zklidní pokožku hlavy.

Hloubkovou hydrataci nabízí maska s arganovým olejem. Koupíte na nehty-vlasy.cz.

Tátové ocení sílu

Zatímco žena se v péči vyžívá, muž ji podceňuje a většinou sáhne po prvním přípravku, který uvidí. Nesmí se to stát. I muži by si měli osvojit vlasovou kosmetiku, která zvýrazní krásu a případně vyřeší problémy. Naučte ho používat například šampon proti vypadávání vlasů, proti lupům apod.

Jak správně vlasy mýt?

Používejte vlažnou vodu, horká poškozuje vlasovou strukturu, studená zase přípravek nespláchne. Nejdříve vlasy namočte, poté aplikujte šampon, stačí malé množství. Jemně vmasírujte do vlasů a nechte alespoň 3 minuty působit. Důkladně opláchněte.

 

Related posts