You are here
Jak ušetřit na tisku?  

Jak ušetřit na tisku?

Mít doma tiskárnu není zase až tak nic neobyčejného. Jejich ceny klesají a tak není problém pořízení i takových, které vyjdou na pár stovek.

Na co ale nezapomínat, to je úspora na tisku. A je jedno, zda tisknete:

  • Věci do školy
  • Fotografie
  • Osobní a pracovní dokumenty

Podívejme se společně na několik tipů, které vám řeknou, jak se dá na tisku ušetřit. Není to zase až tak nic složitého.

Kupujte levné náplně

Nejenom, že budete hledět na to, abyste je pořídili v tom nejlevnějším obchodě. Také je třeba hledět na to, o jakou náplň se jedná. Na trhu nenajdete jenom ty originální, ale i ty alternativní. Příkladem je třeba kompatibilní toner Q2612A. Jeho cena je v porovnání s originálem i o několik desítek procent nižší. A to jsou procenta, o která lze pochopitelně snížit i náklady na jednu vytištěnou stránku.

Nastavte odpovídající kvalitu tisku

I toto je důležité. Většina moderních tiskáren přináší možnost nastavení konkrétní kvality tisku. Takže i když budete používat třeba originální toner CE285A za vyšší cenu, existuje prostor, jak s jeho tiskem ušetřit. Určitě není nutná nejlepší kvalita tisku. Pokud jde o běžné osobní, pracovní, nebo školní dokumenty, můžete nastavit kvalitu označenou pojmem normální, stejně jako nemusí být problém ani kvalita označovaná jako koncept. Kvalita bude stále dostačující. Zde si vezme tiskárna náplně nejméně.

Volte náplně s větší kapacitou

Na ceně se podepisuje nejenom samotný obsah inkoustu, nebo tonerového prášku. Je to také samotný obal, nebo poštovné. Proto doporučujeme volit náplně s tou největší možnou kapacitou. S nimi lze vytisknout i tisíce stránek. Pořizovací hodnotu následně vyděláte daným počtem a zjistíte, na kolik vás jeden list vyjde. Spočítat si to můžete i sami, ale buďte si jisti, že cenově nejvýhodněji vyjdou takové, které mají nejvyšší kapacitu. A navíc se jedná o ty kompatibilní.

 

 

Related posts