You are here
Jak ušetřit při koupi skříně? Poradíme vám   

Jak ušetřit při koupi skříně? Poradíme vám

Je váš rozpočet skutečně napjatý a počítáte každou korunu? Potom jistě chcete při svých nákupech výrazně šetřit. A to i v případě nábytku. My vám poradíme, jak pořídit levné skříně, které dokonale splní svou praktickou funkci a zároveň vás nijak nezruinují. To první, na co se zaměřte, je rozhodně dekor. Není nutné využívat různé unikátní varianty, které sice esteticky vypadají dokonale, ale celou skříň jenom prodražují. Pokud chcete ušetřit, volte základní dřevěné dekory.

Zapomeňte na ozdobné doplňky

Opět jde o něco, co může skříň designově vylepšit, ale zároveň se jedná také o něco, co danou skříň může i prodražit. Pokud hledíte na úsporu, chtějte takové řešení, které tyto estetické doplňky nemá. O co se jedná? Příkladem mohou být:

  • Různé ozdobné lišty
  • Zrcadla
  • Skleněné tabule

Stejně tak se zajímejte i o jednotlivá madla nebo úchyty. Ani zde není nutné jít cestou designových úletů. Hlavní je funkčnost a k tomu plně postačí jednoduchá a pochopitelně také levná řešení.

Jaký zvolit materiál?

Je jasné, že se setkáte s mnoha různorodými materiál. Pokud jde o nábytek, je tím rozhodně nejdražším řešením masiv. Tomu se s ohledem na výslednou cenu raději vyhněte a zvolte takové varianty, které jsou cenově dostupnější. Dnes se jedná o různé lisované desky, které jsou celkem kvalitní a díky zvolenému dekoru může i takto řešená skříň vypadat, jako by se jednalo o variantu dřevěnou.

Čím méně materiálu, tím lépe

Jelikož je skříň praktickým kusem nábytku, určitě nedoporučujeme snižovat na požadavcích na velikosti. Kde ale na materiálu lze ušetřit, to jsou vnitřní police. Většinou jich využijete jenom pár. Vhodným rozvržením vnitřního prostoru dojde k tomu, že se můžete obejít bez řady polic, což znamená i úsporu peněz. I když se to nezdá, každá police něco stojí. Navíc v případě potřeby nemusí být problém s tím, že si je necháte dodatečně dodělat.

 

Related posts