Nábytek do dětského pokoje jak vybratBydlení a zahrada Rodina 

Jak vybrat nábytek do dětského pokoje ke spokojenosti vás i dítka?

Jednou to přijde. Dítě vyroste a bude potřebovat vlastní pokojíček. Oázu klidu, která bude jen jeho. Stane se místem, kam se schová, kam si pozve kamarády, kde se bude učit či jen tak lenošit. Funkcí plní dětský pokoj hodně, a proto je nutné při jeho zařizování přemýšlet. Jak ale docílit toho, aby pokoj byl tím nejlepším v očích dítěte i vašich? Není to zase tak složité…

Potřeby na prvním místě

Zásadní je, aby svým vybavením odpovídal věku dítěte. Platí, že pokoj by měl být rozdělen na jednotlivé zóny, jedná se o tyto: odpočívací či spací, hrací a případně vzdělávací. Zatímco malé děti ocení velký prostor na hraní, školák potřebuje perfektně zařízenou vzdělávací zónu. Než tedy začnete zběsile nakupovat skříňky, hrací prvky nebo stůl a židli, sedněte si a přesně definujte potřeby vašeho potomka. Jedině tak mu zařídíte skvostný dětský pokoj.

Předvyberte a pak zapojte dítě

Jít nakupovat nábytek do dětského pokoje s dítětem je o nervy, jenže když to uděláte, vyhrajete. Pokud zařizuje místnost pro staršího potomka, rozhodně ho do výběru nábytku zapojte. Aby se z vás nestal uzlíček nervů, buďte mazaní. Najděte si předem prodejce, který nabízí dětský nábytek online, a pak si v klidu a pohodě s dítkem sedněte a vybírejte. Užijete si zábavu, na jejímž konci bude super dětský pokoj.

Praktické rady k výběru nábytku

U nábytku se soustřeďte na kvalitu. Ideální je dětský nábytek ze dřeva, který je ošetřen bezpečnou barvou nebo lakem. Po prodejci vždy vyžadujte doložení kvality a certifikátu bezpečnosti. Když vybíráte vybavení pro malé dítě, volte raději nábytek s oblými rohy, nebo na ně kupte ochranné prvky. Pro školáky a studenty vybírejte hlavně podle velikosti úložného prostoru. Bojíte se, že nedokážete všechno sladit? Koukněte na hotové kolekce pro dětský nábytek. Budete kupovat i postel? Pamatujte, pro všechny děti je nejlepší nepolohovatelný rošt a tvrdší matrace. V případě postele nikdy nesmí být design nad kvalitou, že to jde a přitom vše vypadá úžasně, dokazuje tento nábytek do dětského pokoje. A jak si poradit s barvami? Do pokoje patří barvy, které podporují kreativitu a současně uklidňují. Ideálně jsou to žlutá, modrá a zelená. Pomocí barev snadno také oddělíte jednotlivé zóny a nikdy nezapomeňte, aby v pokoji byly oblíbené barvy vašeho dítěte.

Related posts

  • mimamo

    My se v tomhle neunáhlili a děckám sehnali nábytek do pokojíčků z bazaru. A udělali jsme dobře. Teď se nebojím toho, že stůl někde odrbou nebo počmárají. A když se něco poškodí, tak se to prostě vymění. I když chválit za to kluky asi nikdo nebude. 😀 Ale furt pryč je to nábytek pro děti, takže se počítá s tím, že dostane trochu zápřah.

  • Tomáš

    Takto, dětské pokojíčky jsem zatím neměl tu čest řešit, ale my jsme vždy měli ve zvyku kupovat nový nábytek z webu https://www.hmnabytek.cz/. Když jsem se podíval, tak vypadá, že tam mají i sekci pro dětské pokojíčky, takže byste se možná mohli podívat tam a třeba najdete, co hledáte. Já se v tomto opravdu moc nevyznám, takže více nemohu pomoci, omlouvám se. Přeji hodně štěstí.

  • tully601

    Super článek! Mně s výběrem dětského nábytku pomohl kamarád, který se takovými věcmi zabývá a sám minulý rok řešil výbavu pokojíčku pro syna. Doporučil mi eshop https://www.atan.cz/detsky-nabytek , kde se nachází mnoho kategorií a každý si najde své. Objednala jsem hned několik věcí a rozhodně doporučuji. Teď je i můj syn spokojený a v pokojíčku si hraje většinu času 🙂