You are here
Jak vybrat správnou hračku pro dítě?   

Jak vybrat správnou hračku pro dítě?

Hračky odjakživa byly, jsou a budou nedílnou součástí dětství. Dnešní moderní doba nabízí široké spektrum nejrůznějších hraček pro kluky i holky, mezi nimiž se lze jen těžko zorientovat. Jak tedy vybrat přínosnou hračku pro své ratolesti?

Hračky plní v dětství velké množství funkcí. Ačkoliv si to málokdo uvědomuje, nejsou to pouze předměty, které mají dítě na nějakou dobu zabavit. Správná hračka by měla pomáhat rozvíjet osobnost a schopnosti dítěte, a to samozřejmě zábavnou formou. Velmi atraktivními jsou v poslední době hračky s pohádkovými motivy.

Co má hračka u dítěte rozvíjet?

V dětství se rozvíjí zejména motorické schopnosti, jejichž rozvoj můžeme podpořit právě k tomu určenými hračkami. Jedná se zejména o různé vkládačky, puzzle a labyrinty, které slouží k procvičování motoriky rukou. Díky těmto hračkách se dítě naučí pracovat s jemnou motorikou.

       

Dětské hračky by měly být také zaměřeny na rozvíjení smyslů, a zejména tedy zraku, sluchu a hmatu. Tyto hračky pak také slouží k rozvíjení pocitů. Znamená to tedy, že si dítě lépe vytvoří libost nebo také nelibost v nějakou barvu, zvuk, materiál a tak podobně. Může se jednat například o zvuková pexesa.

V neposlední řadě je důležitým bodem také rozvoj povahových rysů. Větším dětem je dobré pořídit takovou hračku či hru, která umožňuje spolupráci s dalšími hráči a stanovuje při hře jasná pravidla nebo řád. Díky takovým pomůckám si dítě utváří sociální vztahy a učí se dodržovat stanovená pravidla.

Co dalšího musí splňovat?

Kromě toho, že by se mělo jednat o výchovnou hračku, nezapomínejte při výběru také na její nezávadnost. Vždy si pečlivě vybírejte výrobce, u něhož si budete jistí, že se jedná o nezávadné zboží. Bezpečnost je v tomto směru velmi důležitá. Nejedná se pouze o kvalitu materiálu, ale také o celkové provedení. Dávejte si tedy pozor například na ostré hrany.

Related posts