You are here
Jak zvládnout porod? 3 rady, které pomohou i vám  

Jak zvládnout porod? 3 rady, které pomohou i vám

Jste nastávající maminkou a těšíte se, že na svět přivedete nový život? Pokud ano, jistě máte i lehké obavy z porodu. Nejsou nic výjimečného, a tak se společně podíváme na to, jak ho zvládnout. Jako první je dobré vědět, že existují přípravky, které vše usnadní.

Pamatujte, že Dianatal ulehčí porod každé ženě. Jde o speciální gel, který je v současné době hojně doporučován. Důvodů je celá řada a mezi hlavní rozhodně patří tyto:

  • Porod bude rychlejší
  • Budou eliminovány třecí síly
  • Bolestivost bude výrazně menší

Je dobré vědět, co vás čeká

Pokud chcete porod zvládnout bez problémů, je dobré vědět i to, co vás konkrétně čeká a jak vše probíhá. Právě to, že budete vědět, jak porod probíhá, vás celkově na vše připraví. Potom použijete jenom šetřící porodní gel a vše proběhne hladce a bez komplikací. Je dobré v rámci přípravy vědět, co se po vás chce, jaké jsou postupy a co všechno může během porodu nastat. Pochopitelně je nutné také to, abyste důvěřovala lékařskému týmu a věřila jejich zkušenostem i znalostem. Ano, i toto je poměrně důležité.

Nezapomínejte také na různé kurzy

Teoretická příprava na to, co se při porodu děje, je rozhodně důležité. Dobré je ale nezapomínat také na praxi. Ideální je absolvovat různé předporodní kurzy. Nemusí být určené jenom pro vás, jelikož se do nich může zapojit také otec – zvláště, pokud chce být u porodu. Neopomíjejte zde to, že se zde dozvíte jak mnoho zajímavostí a důležitých věcí, tak si můžete vše i nanečisto vyzkoušet. Mnoho kurzů se specializuje i na to, že vám pomůže s různými posilovacími cviky, díky kterým může být porod opět o něco jednodušší, než pokud ho absolvujete jako nezkušená prvorodička. Pokud jde o dostupnost námi doporučovaných kurzů, tak musíme jasně říci, že není problém je absolvovat v jakémkoliv větším městě. Možností je v daném ohledu poměrně velké množství. Tím si můžete být stoprocentně jista.

Related posts