You are here
Jakou sedačku vybrat, aby vyhovovala celé rodině?   

Jakou sedačku vybrat, aby vyhovovala celé rodině?

Obývací pokoje je srdcem každé domácnosti, kde se alespoň na chvilku každý den všichni sejdete a strávíte drahocenné společné chvilky. Jestli to dosud neděláte, začněte, protože čas strávený s rodinou vám nikdo a nic nenahradí. Aby byly společné chvíle co nejpohodlnější, musíte dobře zařídit prostor setkávání – tj. vybrat ideální rodinnou sedací soupravu.

Už dávno není třeba dělat kompromisy

Dřív jste si museli vybrat: buď pohodlí nebo design. Dnešní doba vás k ničemu takovému nenutí. Na trhu jsou sedací soupravy různých velikostí, barev i provedení, takže si vybere každý a tak, aby mu sedačka sloužila a splnila jeho představy o dokonalém pohodlí.

Výběr pohovky má jediný správný postup:

  1. Musíte dobře posoudit místo, kam sedačku umístíte. Nesmí se stát, že vás bude omezovat v pohybu. Pokud máte malé prostory, zaměřte se na rohové sedací soupravy. Máte velký obývací pokoj? V tom případě si můžete dovolit cokoliv, nejlépe vypadají sestavy s křesly, pohovkou a velkým konferenčním stolkem. Platí, že okolo sedačky by se mělo dát volně procházet. Když bude místa dostatek, ulehčí vám to i její údržbu. Podívejte se na také na cestu, kterou budete sedačku do obývacího pokoje přenášet. Vše je důležité přeměřit a mít jistotu, jestli se například vytočíte na schodech apod. Ne všechny soupravy se totiž dají rozložit na menší části.

  1. Když máte jasno v rozměrech, zaměřte se na materiál a provedení. Pokud máte děti a chcete se s nimi válet a užívat si pohodu nebo často přijímáte návštěvy, volte rozkládací provedení. Co se týče materiálu, do domácnosti s dětmi je ideální kůže nebo eko kůže, protože ta se snadno udržuje a neulpívají na ní nečistoty. Pozor si dejte na šířku a výšku sedací plochy. Máte problémy se vstáváním? Vyberte si sedačku vyšší. Důležitá je kvalita výplně sedací plochy, musí být kvalitní, jinak se brzy vytvoří dolíky. Komfort odpočinku jistě zvýší polohovatelné opěrky či podhlavník.

Porovnávejte nabídku

Abyste neutratili moc a udělali si zcela jasno v tom, jaký typ je pro vás ten nej, použijte InHaus.cz. Je to propracovaný porovnávač nábytku. Během chvilky vám zobrazí nabídku z mnoha e-shopů a pak už si stačí jen vybrat.

Related posts