You are here
Jakou vybrat skříňku do koupelny pod umyvadlo?  

Jakou vybrat skříňku do koupelny pod umyvadlo?

55637-260x260

Dnes se detailněji zaměříme na vybavení koupelen. Konkrétně na jednu z nejdůležitějších částí koupelnového nábytku – skříňku pod umyvadlo. Na trhu jsou v současnosti nabízeny desítky různých druhů skříněk pod umyvadla a orientovat se mezi nimi není snadné. Jaké jsou možnosti?

 

 

Základní rozdělení – skříňka a umyvadlo zvlášť nebo v setu

Ze všeho nejdříve je zapotřebí se rozhodnout, zda vyberete umyvadlo a skříňku pod něj jednotlivě nebo koupíte set. Obě varianty mají své přednosti. U ucelených setů umyvadel a skříněk máte jistotu, že oba dva druhy do sebe dokonale zapadnou a budou vzájemně ladit. Na druhou stranu jste omezeni množstvím a variacemi nabízených druhů. Sety nejsou nabízeny v tolika variantách, jako samostatná umyvadla a koupelnové skříňky. Pokud vyberete skříňku a umyvadlo samostatně, máte mnohem větší výběr, ale musíte být pečliví, aby spolu jednotlivé kusy vzájemně ladily.

Na zeď nebo volně stojící?

Jako další rozhodnutí bude před vámi volba, zda zvolíte skříňky a umyvadla zavěšená na stěnu nebo volně stojící. I zde mají oba druhy své klady i zápory. Začneme u volně stojících skříněk. Skříňky by vždy měly mít nožičky, aby se pod nimi neusazovala vlhkost. Můžete s nimi libovolně hýbat i po usazení. Hrozí ovšem riziko převržení. U závěsných skříněk riziko převržení nehrozí. Můžete mít ovšem problém s jejich zavěšením například do sádrokartonu. Pověšené skříňky už musí zůstat na jednom místě – pokud nechcete zakrývat staré otvory a vrtat nové.

koupelnový nábytek

Materiál pro skříňky

Také materiály pro výrobu koupelnových skříněk jsou v současnosti velmi pestré. Základem je samozřejmě překližka, která by měla být vybavena nátěrem proti vlhkosti. Do dřevotřískových a neupravených desek se dostane vlhkost velmi snadno a rychle dochází ke ztrátě odolnosti skříněk. Opět se vrací do domácností i do koupelen nábytek z masivního dřeva. Masivní dřevo je známé svou odolností i elegantním vzhledem. Moderní variantou jsou i skříňky z moderního litého plastu. Jejich cena je ovšem několikrát vyšší.

Moderní koupelny bez skříněk pod umyvadlem

Moderním trendem ve vybavení koupelen je jen využití elegantních desek bez skříní, na kterých jsou umyvadla jen postavena. Tyto desky pod umyvadlo splňují architektonické trendy současnosti založené na maximální jednoduchosti. Desky se nejčastěji objevují z masivních i exotických dřevin, z litého plastu a pro milovníky luxusu i z litého mramoru.

Related posts

  • Ján Hruškoci

    Celkom praktické tipy. Úplne sa stotožňujem s odstavcom o materiále. V minulosti sme spravili presne tú chybu, že sme si neoverili, či je drevotrieska ošetrená proti vlhkosti a po tuším 2-3 mesiacoch nám skrinka začala odfukovať Rozhodli sme sa preto radšej trošku zainvestovať aj do kvalitnejšieho náteru proti vlhkosti, ktorý už nová skrinka mala v sebe a sme s ňou doteraz spokojní. Tí, ktorí hľadajú ešte zopár dobrých tipov predtým ako si kúpia skrinku pod umývadlo, odporučil by som tento článok https://dobrebyvanie.sk/skrinka-pod-umyvadlo/