You are here
Jeden z nejekologičtějších rezortů světa najdete v Tatrách!   

Jeden z nejekologičtějších rezortů světa najdete v Tatrách!

Děti milují aquaparky. A nejenom děti. Na tobogánech se s oblibou sklouznou i mnozí dospělí. Naprosto exkluzivní a k tomu ekologický aquapark najdete přímo pod Vysokými Tatrami. Co takhle si výlet do hor zpestřit pobytem ve vodním ráji v pravém slova smyslu? Vítejte v AquaCity Poprad.

AquaCity Poprad se jednoznačně řadí mezi největší wellness rezorty na Slovensku. Posuďte sami: na návštěvníky tu čeká neuvěřitelných 350 vodních atrakcí. Z toho 13 venkovních i vnitřních termálních, plaveckých a relaxačních bazénů. S nápojovými bary, Blue Sapphire s chromoterapií a večerní 3D laser show. Pastva pro oči i pro duši.

Energeticky soběstačný rezort

Za vznikem slovenského aquaparku stojí podnikatel Jan Telenský. Vizionář v pravém slova smyslu. Ale také filantrop a mecenáš, který klasické wellness pobyty už v roce 2002 povznesl na zcela novou úroveň. Myšlenka přitom byla prostá: maximálně využít tamní geotermální a solární energii.

Chytré, efektivní a především ekologické

Z této jednoduché myšlenky se zrodil energeticky maximálně soběstačný areál, jehož náklady na energie jsou stejně nulové jako množství oxidu uhličitého uvolňovaného do atmosféry. Až se ponoříte do termální vody, spolu s její teplotou vás bude hřát i pocit, že svými požitky neubližujete planetě.

Děti v dětském koutku a maminka na masáži

Že nemáte spustit oči z malých dětí? Ale můžete. O malé caparty bude dobře postaráno v dětském koutku. Máte dost teplé vody? Tak se zchlaďte v kryokomoře. Nebo zajděte na masáž. Je libo thajskou, relaxační, čokoládovou, anticelulitidovou, peelingovou, havajskou, indickou, nebo třeba lávovými kameny? Dopřát si tu postupně můžete všechny! Dokážete si představit lepší dovolenou? My tedy ne!

Jediným lákadlem Vysokých Tater, jak je vidět, už dávno není jen vysokohorská turistika. Až si budete plánovat svou zimní dovolenou, nezapomeňte si pár dní vyhradit i na pobyt v tamním aquaparku. Nebudete litovat!

Related posts