You are here
Kam na příští rodinnou sešlost? Do sauny!  

Kam na příští rodinnou sešlost? Do sauny!

Dáte si společně oběd, pak kávu s dortem a chlebíčky také nenecháte bez povšimnutí. Domů se sotva dovalíte a z představy další rodinné oslavy vás už teď bolí břicho. Zkuste to příště jako Finové!

Finsko je země s 2 miliony saun a 5 miliony obyvatel. Sauny najdete v panelácích, na březích jezer i ve firmách. Většina obchodních jednání se totiž odehrává právě zde. Otázka, kde tráví společné chvíle finské rodiny, je proto zbytečná. Rodiče berou své děti již odmala s sebou do sauny. Jen co děti povyrostou, začnou do sauny chodit s kamarády. Nikdo přitom neřeší kila navíc nebo celulitidu – do finské sauny stud nepatří.

Pozvěte rodinu do sauny

Možná je pro vás synonymem rodinných oslav hromada jídla, celodenní posedávání na gauči v těsných kalhotách a fakt, že s hostiteli prohodíte maximálně pár slov. Neustále totiž kmitají, aby měl každý co jíst a pít.

Majitelé finské sauny přitom mohou uspořádat originální sešlost, na které si všichni báječně odpočinou a konečně budou mít čas popovídat si. Domácí sauna je totiž ideální místo pro setkání s rodinou. Jednoduše všechny pozvěte do sauny a jako občerstvení přichystejte dostatek vody ochucené bylinkami a čerstvé ovoce.

Někteří členové rodiny možná budou zpočátku protestovat. Poté, co vyjdou ze sauny, je ale čeká saunanjälkeinen. Tak Finové říkají slastnému pocitu dokonalého uvolnění, které po saunování následuje. Uvidíte, že pak nebude namítat už nikdo nic.

magazinrodina cz saunasystem cz 02

Sauna místo hospody nebo kavárny

Sauna je také skvělé místo pro sraz s kamarádkou nebo pánskou jízdu. Nemusíte složitě vymýšlet, kam půjdete, ani co si vezmete na sebe. Jednoduše se uvelebíte v sauně, proberete všechno důležité a zároveň uděláte něco pro své zdraví i krásu.

Základním předpokladem pro pořádání saunových setkání je dostatečně prostorná domácí sauna. Česká firma SaunaSystem vám ale vyrobí i saunu do bytu. Saunování si tak můžete užívat třeba s partnerem místo večerního sledování televize.

magazinrodina cz saunasystem cz 03

Finská sauna může mít tradiční i moderní design a je na vás, zda bude stát v rohu, nebo z ní uděláte dominantu interiéru. Využity fotografie ze zdrojů: flikr.com a Saunasystem.cz.

 

Uložit

Related posts