Rodina Tvoření a volný čas 

Kam s rodinou na výlet? Nechte se nalákat na Karlštejn!

Kam povede vaše cesta z města s rodinou o prázdninách? Skvělým tipem na víkend v přírodě je oblast Karlštejnska, které vévodí slovutný středověký hrad, ale své si najdou nejen milovníci historie. Okolí chráněné krajinné oblasti Český kras totiž nabízí nepřeberně možností zábavy, procházek nebo objevování. Za návštěvu stojí Koněpruské jeskyně, ale děti jistě ocení i možnost koupání v blízkém Berouně.

Večerní putování hradem Karlštejn

Jen na dohled od hotelu Karlštejn, kde se nabízí krásné ubytování i možnost dobrého občerstvení, je hrad Karlštejn. V rámci prázdninových měsíců pořádá hrad každou středu pro děti večerní putování hradem Karlštejn, kde na návštěvníky čeká nejedno překvapení. Během nevšední prohlídky hradu včetně návštěvy soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV. se dozvíte nejen o pokladu, který hlídala jedna z jeho manželek, ale můžete se setkat také s bílými pannami. Vstupenky je vhodné si zajistit předem na stránkách hradu.

Objevte největší jeskynní systém v Čechách

ubytování u Karlštejna můžete hned po snídani vyrazit také na prohlídku Koněpruských jeskyní, které patří mezi největší jeskynní komplex u nás. Jsou zpřístupněné veřejnosti už od roku 1959, jejich celková délka přesahuje 2 km. Ale nebojte, prohlídková trasa je dlouhá 620 metrů a zdoláte při ní úctyhodných 483 schodů. Nezapomeňte si však vzít s sebou svetr, protože v jeskyních se teplota pohybuje do 10 °C. Také do jeskyní si lze předem zajistit vstupenky online, pro dospělé za 150 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 70 Kč.

Po prohlídce na koupák!

A kam po prohlídce? Přece na koupák! Skvělé osvěžení nabízí přímo Berounka, kde se najde mnoho míst na perfektní koupání. Přímo v Černošicích u Berounky se nabízí parádní přírodní pláž Mokropsy. Další možností je aquapark v Berouně, kde se děti vydovádí nejen v bazénu, ale také na vodních atrakcích. V areálu je dětský bazén se skluzavkou, ale také relaxační zóna, whirlpool, masážní lůžka nebo jeskyně s vlnobitím. Od 24. 7. bude otevřené také venkovní koupaliště s celodenním vstupným za 120 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti nebo seniory.

Related posts

 • Bohumilka

  Karlštejn je opravdu krásný! S rodinou tam jezdíme každoročně, je to taková naše tradice. Letos máme v plánu vyrazit někdy začátkem února. Nechodíme na prohlídku, jen si užíváme procházku a výšlap až nahoru. Letos jsem od Ježíška dostala skvělý batoh odsud: https://www.naturehikecz.cz/, tak se těším, až tam s ním za 14 dní vyrazím.

 • mimamo

  Vloni jsme se kolem Karlštejna potulovali s rodinou, když jsme tam bydleli kousek v kempu na dovolené. Letos se tam chci vrátit sám na takový delší vandr, jen pro to potřebuju kvalitní vybavení. Zatím to vypadá, že asi objednám z eshopu armik.cz, kde mají kompletní nabídku a navíc za docela férové ceny i pro laika, který se zatím spíš hledá. 😉

 • AnnaC

  Na Karlštejnu jsem byla s kamarádkou minulý rok a moc se mi líbil, hrady a zámky, to je moje. Letos se chystám na Ještěd, tak jsem si našla ubytování na korunách stromů https://www.treehousejested.cz , už mám domluvený i termín, tak snad se nic nepokazí a budu moci vyrazit na dovču :).

 • Tomáš

  Dobrý den, snažil jsem se tady u vás na webu najít nějaké články na téma chování koní, dostihy atd.., ale nic jsem nenašel. Najdu tady něco takového, nebo alespoň něco k tomu blízkému? Moc by mě bavilo si na toto téma něco přečíst. Předem moc děkuji za odpověď a váš čas.