Rodina Tvoření a volný čas 

Kam s rodinou na výlet? Nechte se nalákat na Karlštejn!

Kam povede vaše cesta z města s rodinou o prázdninách? Skvělým tipem na víkend v přírodě je oblast Karlštejnska, které vévodí slovutný středověký hrad, ale své si najdou nejen milovníci historie. Okolí chráněné krajinné oblasti Český kras totiž nabízí nepřeberně možností zábavy, procházek nebo objevování. Za návštěvu stojí Koněpruské jeskyně, ale děti jistě ocení i možnost koupání v blízkém Berouně.

Večerní putování hradem Karlštejn

Jen na dohled od hotelu Karlštejn, kde se nabízí krásné ubytování i možnost dobrého občerstvení, je hrad Karlštejn. V rámci prázdninových měsíců pořádá hrad každou středu pro děti večerní putování hradem Karlštejn, kde na návštěvníky čeká nejedno překvapení. Během nevšední prohlídky hradu včetně návštěvy soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV. se dozvíte nejen o pokladu, který hlídala jedna z jeho manželek, ale můžete se setkat také s bílými pannami. Vstupenky je vhodné si zajistit předem na stránkách hradu.

Objevte největší jeskynní systém v Čechách

ubytování u Karlštejna můžete hned po snídani vyrazit také na prohlídku Koněpruských jeskyní, které patří mezi největší jeskynní komplex u nás. Jsou zpřístupněné veřejnosti už od roku 1959, jejich celková délka přesahuje 2 km. Ale nebojte, prohlídková trasa je dlouhá 620 metrů a zdoláte při ní úctyhodných 483 schodů. Nezapomeňte si však vzít s sebou svetr, protože v jeskyních se teplota pohybuje do 10 °C. Také do jeskyní si lze předem zajistit vstupenky online, pro dospělé za 150 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 70 Kč.

Po prohlídce na koupák!

A kam po prohlídce? Přece na koupák! Skvělé osvěžení nabízí přímo Berounka, kde se najde mnoho míst na perfektní koupání. Přímo v Černošicích u Berounky se nabízí parádní přírodní pláž Mokropsy. Další možností je aquapark v Berouně, kde se děti vydovádí nejen v bazénu, ale také na vodních atrakcích. V areálu je dětský bazén se skluzavkou, ale také relaxační zóna, whirlpool, masážní lůžka nebo jeskyně s vlnobitím. Od 24. 7. bude otevřené také venkovní koupaliště s celodenním vstupným za 120 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti nebo seniory.

Related posts

 • Bohumilka

  Karlštejn je opravdu krásný! S rodinou tam jezdíme každoročně, je to taková naše tradice. Letos máme v plánu vyrazit někdy začátkem února. Nechodíme na prohlídku, jen si užíváme procházku a výšlap až nahoru. Letos jsem od Ježíška dostala skvělý batoh odsud: https://www.naturehikecz.cz/, tak se těším, až tam s ním za 14 dní vyrazím.

 • mimamo

  Vloni jsme se kolem Karlštejna potulovali s rodinou, když jsme tam bydleli kousek v kempu na dovolené. Letos se tam chci vrátit sám na takový delší vandr, jen pro to potřebuju kvalitní vybavení. Zatím to vypadá, že asi objednám z eshopu armik.cz, kde mají kompletní nabídku a navíc za docela férové ceny i pro laika, který se zatím spíš hledá. 😉

 • AnnaC

  Na Karlštejnu jsem byla s kamarádkou minulý rok a moc se mi líbil, hrady a zámky, to je moje. Letos se chystám na Ještěd, tak jsem si našla ubytování na korunách stromů https://www.treehousejested.cz , už mám domluvený i termín, tak snad se nic nepokazí a budu moci vyrazit na dovču :).

 • Tomáš

  Dobrý den, snažil jsem se tady u vás na webu najít nějaké články na téma chování koní, dostihy atd.., ale nic jsem nenašel. Najdu tady něco takového, nebo alespoň něco k tomu blízkému? Moc by mě bavilo si na toto téma něco přečíst. Předem moc děkuji za odpověď a váš čas.

 • tully601

  Karlštejn je nádherný a nic ho nepřekoná! Já osobně ho navštívila několikrát (různé okruhy, večer, za světla,…) a byl to tedy skvělý zážitek. Výlety po Čechách zbožňuji, takže letos je plánuji ve velkém díky cestovní kanceláři https://www.daen.cz/cesko . Mám už vybrané i hotely a nemůžeme se s manželem dočkat 🙂

 • Kris Vlachova

  To je vlastně vážně super tip. Já jsem si nedávno říkala, že bych brzy ráda podnikla nějaký společný výlet se svojí mámou. Už jsme dlouho nikde společně nebyly. Ráda bych jí to dala jako dárek ke Dni matek. Ten většinou slavíme společně s jejími narozeninami, které jsou o pár dní dříve. Ještě jsem teda přemýšlela nad tím, jestli ji letos neobdarovat nějakým pěkným šperkem. Nedávno jsem totiž narazila na obchod https://www.trzistestesti.cz/ a ty šperky, které tam mají mě zaujaly hned na první pohled. Navíc si myslím, že ten styl šperků, co tam prodávají by se mámě určitě líbil. 🙂

 • Petr45

  Pro mě a naši rodinu jsou návštěvy hradů a zámků už určitou tradicí, takže žádnou dovolenou si bez nich nedokážeme představit. Pravidelně si tedy dopředu vybíráme místa, která chceme ve svém volnu navštívit. Už ani zima nás neodradí. Dětem jsem nakoupil vlněné vesty: https://www.vlnenezbozi.cz/svetry-ovci-vlna/, takže si nebudou moci stěžovat, že je chladno.

 • Petra Lehká

  My jme byli také nedávno na Karlštejně. Je to tam nádherné a hlavně toho je i hodně kolem něj, takže jsme měli program na celý den. S dětmi jezdíme hodně po výletech. Je tu tolik krásných a zajímavých míst 🙂 . V létě jezdíme taky na 14 dní na dovolenou k moři. Letos máme v plánu Lotyšsko , protože jsme tam ještě nikdy nebyli 🙂 .

 • Hana Tvrdá

  Karlštejn je krásný a líbí se mi, že se tady dá snadno dopravit vlakem a je možnost jít nahoru i s kočárkem. Sice tedy je to dost komerční prostor, starší dcerka hned hlásila, že ten měšec na své poklady nutně musí mít, ale to se dá u takové atraktivity asi očekávat. Jinak jsou dojmy více než pozitivní a nebyli jsme zde naposledy.