You are here
Kde a jak získat rehabilitační pomůcky pro děti s hybným postižením?  

Kde a jak získat rehabilitační pomůcky pro děti s hybným postižením?

Pokud má vaše dítě postižení pohybového aparátu, potom je vaše role jako rodiče jistě trochu komplikovanější. Dobrá zpráva je, že správným a pravidelným cvičení je možné projevy postižení mírnit, a tak zajistit vašim dětem spokojenější a kvalitnější život. Hledáte pro vaše dítě ty nejlepší rehabilitační pomůcky? Pokud ano, potom byste měli vědět, že některé můžete získat zcela zdarma, případně si požádat o finanční pomoc. V tomto článku poradíme, jaké pomůcky a kde sehnat a samozřejmě poradíme, jak získat finanční pomoc na jejich nákup.

Lehátko pro Vojtovu metodu můžete mít zdarma

Vojtova metoda je speciální soubor cvičení, který pomáhá protahovat svaly, stimulovat nervová centra a tak celkově posilovat fyzickou a mentální pohodu dítěte. Výborné výsledky má u dětí s mozkovou obrnou, s rozštěpem páteře, pomáhá také mírnit ortopedické vady hrudníků a účinné je i při jiných onemocněních neurologické povahy. Je nutné, aby cvičení probíhalo na speciálním rehabilitačním stole. Právě ten můžete pro tyto potřeby získat zdarma.

Kde a jak žádat?

Stůl totiž patří mezi rehabilitační pomůcky, které jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Někdy je hrazen v plné výši, jinde jen částečně. V obou případech je důležité, aby vám byla pomůcka předepsána od odborného lékaře jako je rehabilitační lékař, ortopéd, neurolog apod. Lékař vyplní Poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku, na základě kterého pomůcku získáte. Pokud vaše pojišťovna stůl nehradí, nebo vyžaduje ještě další doplatek, můžete to vyřešit tak, že si na sociálním odboru městského úřadu požádáte o jednorázový příspěvek na doplatek nebo na pořízení Vojtova stolu.

Pro metodu míčkování

V domácím prostředí je možné používat i metodu míčkování. Ta pomáhá například mírnit bolesti, podporovat správné držení těla a dá se použít i pro posílení imunitního systému. K této metodě stačí jediné – pořídit si speciální malé molitanové míčky a naučit se základní pravidla přikládání a stlačování míčků na těle.

    

Pokud provádíte doma rehabilitační cviky, jistě vy i vaše děti oceníte různé nafukovací míče. Používat je můžete k protahování, trénování stability, posilování a děti také ke hraní. Dětem můžete pořídit speciální HOP s gumovými úchyty. Je skvělý pro hru, při které si ale děti zároveň posílí celé tělo.

 

   

Kde koupit nejvýhodněji?

Speciální rehabilitační lehátka pro Vojtovu metodu i další zmíněné rehabilitační pomůcky vyrábí česká společnost RESI Třeboň spol. s r.o. Společnost působí na trhu již 15 let a stala se špičkou ve svém oboru. Pomůcky od RESI jsou oblíbené u rehabilitačních lékařů i fyzioterapeutů. Firma vyrábí také rehabilitační lehátka, vertikalizační stoly či speciální lehátka pro gynekologii, odpočinková a transportní lehátka atd. Základní nabídka stolů a lehátek je tvořena 43 modely!

Pokud chcete mí jistotu kvalitní pomůcky pro vás a vaše děti, nabídka od RESI by vám rozhodně neměla uniknout.

Related posts