You are here
Kde všude užijete reflexní vestu? Nejen v autě!  

Kde všude užijete reflexní vestu? Nejen v autě!

Reflexní vestu si Češi vždycky kupovali zejména proto, že byla součástí povinné výbavy. U nás stačila jedna, v některých evropských zemích jste však museli mít ve vozidle vestu pro každého pasažéra. Není to jen hloupý výmysl, jde o vaši bezpečnost.

Po pravdě řečeno, u nás už ani nemáte povinnost mít ji ve vozidle. Reflexní vesta do auta je minulostí již od novelizace vyhlášky o schvalování technické způsobilosti auta a o technických podmínkách provozu vozidla na pozemních komunikacích (č. 341/2014 Sb.), která vstoupila v platnost v říjnu loňského roku. Řada řidičů o tom, že již vestu v autě nepotřebuje, ani neví. A je to jenom dobře. Odborníci se za zrušení povinnosti zlobí.

Raději si ji ve vozidle nechejte

Většina lidí ji v autě stejně má. Pokud jste na tom stejně, určitě ji tam nechejte. Nadále ji totiž musíte obléknout, jakmile vystoupíte z vozidla na silnici mimo obec. V obci povinnost neplatí, ani tam ale neuděláte chybu, když si ji obléknete. Jde přece jen o vaše zdraví a váš život. Na silnici jste nejzranitelnější. A nejen jestliže vylezete z auta. Na silnici se totiž nepohybujete jen ve svých plechových mazlíčcích.

Obléknout se dá i při večerních procházkách po cestě

Vydali jste se na túru a není jisté, kdy se vrátíte? Přibalte si s sebou reflexní vestu. Jistě víte, že za snížené viditelnosti máte mimo obec povinnost nosit nějaké reflexní prvky. Sice by stačil i reflexní náramek, ale:

  • Čím více reflexního materiálu na sebe obléknete, tím lépe vás řidiči uvidí.
  • Proč kupovat další reflexní prvky, když už máte vestu?
  • Koukněte, jak vypadá správná reflexní vesta auto.

Related posts