You are here
Když jarní nálada pronikne do každého koutu aneb průvodce přeměnou domácnosti  

Když jarní nálada pronikne do každého koutu aneb průvodce přeměnou domácnosti

Sluníčko hřeje a příroda se konečně probouzí po dlouhém a náročném zimním spánku. Dost bylo chmurným dní, je na čase se veselit z příchodu jara. Přineste si ho domů, není to složité. Vytvořte si originální dekorace a rozjasněte bydlení.

Jarní barevné variace a pravidlo 3

Nejtypičtější barva jara je zelená, pusťte si ji domů. Objevit se musí v každém pokoji a rozhodně zde platí, že čím více, tím lépe. Zelená je totiž barva energie, dodává sílu, navozuje pocit štěstí a současně přináší uvolnění. Nejvíce ji svědčí kombinace se světlou žlutou, oranžovou, blankytně modrou a světle červenou. I těmto barvám je připisována schopnost navozovat dobrou náladu a pocit jistoty. Více si o jejich významu přečtěte zde.

Co se týče kombinací, snažte se dodržovat pravidlo 3. To znamená, že v jedné dekoraci se mohou současně objevit jen 3 barvy, případně jen 3 odstíny od jedné. Když se necháte unést a použijete více barev, koledujete si o průšvih v podobě přeplácanosti.

Přírodní inspirace – vyrazte na lov!

Jednou provždy zapomeňte na umělé dekorace, nikdy nevytvoří takovou atmosféru jako přírodniny. Příroda jarnímu tvoření přeje, využijte toho. I ve vašem okolí určitě najdete keř s „kočičkami“, vrbu s mladými proutky, kousek nového mechu, jarní kvítí atd. Vyjděte si na procházku a dívejte se okolo sebe, co se vám bude líbit, to si vezměte domů. Buďte vždy šetrní.

TIP: Roztomile vypadá hnízdečko v hrnečku, vajíčka jsou samozřejmě umělá. Stačí najít suchou trávu, smotat ji, naaranžovat a vložit 3 malá vajíčka.

Vhodné jarní dekorace do jednotlivých místností

KUCHYNĚ JE SRDCEM DOMÁCNOSTI. Možná už se nemůžete dočkat, až si upečete první nádivku s mladými kopřivami (skvělý recept na ni najdete v tomto článku). Aby pro vás každé vaření bylo příjemným zážitkem, snažte se do kuchyně vnést co nejvíce praktických dekorací. Kupte si malé květináčky a zasaďte si do nich bylinky, které často používáte. Nemáte na okně místo? Řešením jsou závěsné květináče na zeď.

Rada: Pokud bydlíte v rodinném domku a oknem k vám lezou mravenci, pěstujte na něm levanduli nebo meduňku. Lidem krásně voní, mravence odpuzuje.

Na jídelní stůj dejte vázu a do ní například „kočičky“. Ještě hezčí bude, když na větvičky navážete mašle. Udělejte si také radost něčím novým. V kuchyni například nesmí chybět hodiny, inspirujte se a prohlédněte si designově atraktivní nástěnné hodiny z Möbelix.cz.

OBÝVACÍ POKOJ – VSAĎTE NA VÝRAZNOST. V obýváku určitě i vy relaxujete, proto se nebojte větších jarních doplňků a dekorací. Na okna dejte květináče s narcisy nebo hyacinty, do velké vázy dlouhé vrbové proutí apod. Kupte si také polštářky ve veselých barvách, na konferenčním stolku se bude krásně vyjímat barevný ubrus. Chcete místnost oživit? Pomohou tyto moderní obrazy na zeď.

    

DĚTSKÝ POKOJ – NECHTE DĚTI, AŤ SI ZDOBÍ. Kupte jim barvy na sklo a případně i šablony a nechte je, ať si na okna namalují, co je napadne. Bude to vypadat vesele a potomky zabavíte třeba i na několik hodin.

LOŽNICE – PROVOŇTE JI. Do ložnice se chodíme hlavně vyspat. Aby bylo každé usínání i vstávání příjemnější, vneste do místnosti vůni jara. Do vázy si natrhejte čerstvé květiny, úžasně voní fialky, konvalinky, tulipány nebo mařinka vonná.

Věnec na dveře – korpus věnce koupíte již hotový, nebo si ho snadno umotejte ze silnějšího vrbového proutí nebo slámy. Pomocí tavné pistole na něj přidělejte malé prvky, například skořápky od vajíček, mech, dekorace v podobě kuřátek, zajíčků, mašlí atd.

Potřebujete další inspiraci? Přečtěte si ještě článek dekorace jako duše domova. Popisuje přeměnu interiéru na míru podle vkusu majitelky. I zde najdete celou řadu tipů jak levně, rychle a s radostí přeměnit domácnost v místo plné harmonie.

 

Related posts