You are here
Když se nedaří a na řadě je umělé oplodnění. Co vás čeká?  

Když se nedaří a na řadě je umělé oplodnění. Co vás čeká?

Zhruba jedna pětina párů má problémy s početím. Je potřeba si to neustále opakovat, protože získáte pocit, že v tom rozhodně nejste sami! Problémy jsou na straně muže i ženy, řešit se musí obojí. Kde nepomohou bylinky, doplňky strany ani léky, přijde na řadu umělé oplodnění. Dnes je prováděno zcela běžně a s dobrými výsledky. Čeká i vás? Máte otázky a bojíte se zeptat?

Lékař vyřkl diagnózu a jako řešení navrhl umělé oplodnění. Vám se v tu chvíli zatmělo před očima, protože po miminku toužíte a bojíte se, že ho ani přes pomoc lékařů nebudete moci mít. Reakce je to pochopitelná, ovšem nesprávná. Je třeba se na to dívat z druhé strany. Uvědomit si, že lékaři dnes už dokáží téměř zázraky, úspěšnost umělého oplodnění se pohybuje okolo 70 %.

Metody podle diagnózy

Lékaři k oplodnění využívají různé metody, vždy je provádí centrum asistované reprodukce. Velmi běžná je IVF (In vitro fertilizace). Při té dochází k oplodnění vajíčka ženy mimo tělo. V praxi to znamená, že je ženě šetrně odebráno vajíčko, muži zase spermie, které spolu splynou a poté dojde k oplodnění. Další metodou je ICSI, při té je spermie pomocí jehly zavedena přímo do vajíčka, tato metoda má úspěšnost až 90 %! Obě metody jsou bezbolestné a není čeho se obávat.

Jak podpořit úspěšnost?

Lékaři doporučují párům pravidelně užívat doplňky stravy, které obsahují důležité vitamíny a minerální látky. Pro ženy je zásadní přísun kyseliny listové, která napomáhá dělení buněk. Dále jsou to vitamíny řady B. Pro muže jsou důležité minerály zinek a selen. S výběrem doplňku stravy si nechte poradit v lékárně či se poraďte přímo s vaším gynekologem. Cenné látky získáte také ze stravy. Co jíst? Isnpirace zde.

Když musí přijít pomoc odjinud

Některé ženy nemohou otěhotnět, protože jejich tělo nedokáže vytvořit zdravá vajíčka. V takové situaci se přistupuje k dárcovství vajíček. To je obrovskou pomocí, bez zdravého vajíčka prostě otěhotnět nemůžete. Současně je to i výzva pro zdravé ženy, mohou skrze dárcovství významně pomoci. Za dárcovství vajíček se dává i finanční kompenzace.

Pokud máte jakékoliv dotazy, doporučujeme se podívat ještě na stránky fertility-ivf.eu. Najdete zde všechny důležité informace o dárcovství i průběhu metod oplodnění.

 

Related posts