Rodina Tvoření a volný čas 

Krokodýlí ZOO v Protivíně patří mezi evropské unikáty

V České republice před lety vznikla unikátní rodinná ZOO, která se věnuje chovu krokodýlů a jejich ochraně. V krokodýlí ZOO v Protivíně se již podařila celá řada chovatelských úspěchů a je čím dál oblíbenějším cílem turistů a milovníků přírody. Proč tuto ZOO stojí za to navštívit?

Tato rodinná ZOO vznikla na základě soukromého chovu současného majitele, pana Miroslava Procházky, který se jejich chovu věnuje již řadu let. Své první zkušenosti získal již ve svém mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku. Později na své soukromé farmě ve Chvalšinách začal s vlastním chovem. Od roku 2005 pan Procházka krokodýly úspěšně rozmnožuje a v květnu 2008 protivínská krokodýlí ZOO přivítala první návštěvníky.

Hlavním cílem ZOO je vystavovat všech 23 recentních druhů krokodýlů. Dalším plánem je vybudování zoologického muzea, kde jsou vystaveny kostry a dermoplasty nejen krokodýlů, ale i dalších zástupců živočišné říše. Nechybí také zajímavé informace o záchranných programech kriticky ohrožených druhů, jako jsou krokodýl siamský, gaviál sundský a další.

Chovatelské úspěchy

Mezi základní cíle ZOO patří vytvoření ideálních podmínek k rozmnožování. Krokodýlí ZOO v Protivíně je chovatelsky velmi úspěšná. V minulém roce se zde například podařilo odchovat mláďata gaviála indického, a to jako v jediné ZOO mimo tropické pásmo. V ZOO se již pravidelně rozmnožují 3 kriticky ohrožené druhy krokodýlů.

Světová rarita a největší krokodýl v ČR

Pokud se vydáte do krokodýlí ZOO v Protivíně, uvidíte například jedinou samici gaviála sundského na světě, která se jmenuje Afrodita. Dále zde můžete potkat největšího chovaného krokodýla v ČR. Kromě krokodýlů se můžete setkat s jedovatými hady, žábami nebo želvami.

Navštivte i vy tuto zajímavou ZOO a poznejte nebezpečný svět krokodýlů. Více informací naleznete na webových stránkách krokodylizoo.cz.

Related posts

  • Katka

    Nám se v této zoo moc líbilo. Byli jsme tam, když jsme byli na dovolené v Písku. Trochu jsme se toho báli, ale nakonec to bylo super odpoledne. Ani já, ani děti jsme se těch krokodýlů moc nebáli. Takže výlet do této zoo jen doporučujeme. Na dovolenou také vzpomínáme, protože nás v noci ve stanu zastihla velká bouřka. Stan to ale zvládl na jedničku, a od té doby už na náš stan nedáme dopustit. Máme ho už 5 let.