You are here
Letní akce v Rodinném parku Fábula   

Letní akce v Rodinném parku Fábula

Na každý letní týden připravil zábavný areál skřítka Fábuly v Kamenici nad Lipou kulturní akce pro děti v originálním prostředí českých pohádek. A nově zve do svého světa na zbrusu nové atrakce i starší kluky a slečny a samozřejmě i jejich rodiče. I když nikdo netvrdí, že si nebudou chtít zazpívat s ježibabou Popletou, zašermovat s princem nebo přesvědčit čerta, že na váhu hříchu zkrátka nevstoupí. Ale Fábula dobře ví, že už potřebují pro svoji zábavu i něco speciálního.

Fábula nabízí zábavu dětem různého věku

Nově tak park Fábula zavře celou rodinu do vězení. V rámci únikové hry se budete muset dostat do 30 minut z pravé vězeňské  cely. Protože po dobu půl hodiny se stáváte neprávem obviněnými. Katr, světlík, podavač jídla a tajemný hlas s instrukcemi. To vše vás bude obklopovat během této nové Fábulovy atrakce. Celá rodina bude muset během útěku ze žaláře pečlivě spolupracovat a hlavně si domů odnese nezapomenutelné zážitky.

Malí si mohou potom s maminkou odpočinout v cukrárně a velkých společenských hrách, starší s tatínkem vyrazí na šifrovací hru. Tajenky, doplňovačky, vaše rychlost, intuice, postřeh a bystrost. To vše se počítá, až budete druhé polovině své rodiny popisovat, co jste zažili v patře hostince loupežníka Bambitky. Tam si ostatně můžete dát sraz. Obří drak se dobrovolně díky loutkovým profesionálům zavěsil pod střechu. Potřebuje, abyste ho rozhýbaly pomocí lan a protáhly zdřevěnělé klouby. A k tomu je třeba celá rodina. Vaše výlety pro děti se stanou nebezpečně originálními.

Fábula pořádá kulturní akce každý týden

Přesně tak, Fábula pořádá akce pro děti každý týden a již 17. 6. odstartuje skřítek Fábula pohádkové léto. A to Staročeskou poutí. Tu vystřídají 24.6. čerti z nejstrašlivějších – tzv. Krampusáci. Detailně, ručně vyráběné masky zajistil Fábula po pěti letech od svého narození, když ví, že jeho návštěvníci něco vydrží.

Fábula radí dobře. Dlouho se nerozmýšlejte a otázku „Kam na výlet“ vyřešte například nově otevřenou cestou kouzelníka Kellyho. Ten potřebuje pro svůj kouzelný lektvar několik ingrediencí. Pokud se vám je podaří získat, ať už u pohádkových bytostí, v tvořivých dílnách nebo v bludišti s hradem, bohatě vás odmění.

Kamenický hodokvas naopak ocení milovníci jídla. Na začátku července se bude vařit pivo a domácí limonáda, klobásky provoní celou pohádku, že i ježibaba možná zanevře na svojí žížalí polévku. Následující týden princů a princezen dá klukům do ruky kord a slečny oblékne do krásných šatů v doprovodu Popelky a spanilého prince. Na tutu akci dorazí dokonce herec Pavel Trávníček.

A už je tu další Fábulova novinka – S párou za Fábulou! Každé prázdninové pondělí vyjíždí parní lokomotiva z Jindřichova Hradce směrem do Kamenice nad Lipou v doprovodu pohádkové bytosti. Ať se posadíte k oknu nebo do uličky, najde si vás. I profesionální loutkaři dostanou v zábavném areálu svůj prostor a naučí vás loutky nejen vodit, ale i vyrábět – přijeďte na Loutkobraní! Vzhledem k tomu, že jeden z nejoblíbenějších českých pohádkových herců pan Josef Dvořák propůjčil pohádkové říši svůj patronát, bude Fábula organizovat i letní vodnickou školu. Přijďte na Vodnický týden, ať už vám ze šosu teče nebo ne. Vodnictví je základní pohádkový obor a vyžaduje přesné a detailní znalosti. Prázdninový rej s Hitrádiem Faktor zatím nejvíce sedí samotným pohádkovým bytostem. Nenechaly se přemluvit a opět vyjdou v létě na pomyslné molo v rámci své módní přehlídky. A už teď je jasné, že ježibaba s čertem svedou litý boj o paruku pro princeznu.

 

Related posts