You are here
Lyžování ve Francii: Láká například Chamonix pod Mt. Blancem   

Lyžování ve Francii: Láká například Chamonix pod Mt. Blancem

Patříte mezi vášnivé lyžaře a české hory vám nestačí? Nebo nechcete napjatě čekat, zda v Česku vůbec budeme mít dostatek sněhu na lyžování? Nečekejte. Zařiďte si dovolenou v opravdových horách a užijte si zasněžené svahy nejvyšších evropských hor.

Nejvhodnější podmínky pro lyžování v Evropě nabízí bez diskuzí Alpy. Nemusíte za nimi jezdit daleko, přesto doporučujeme, abyste se vydali dále než za hranice do Rakouska. Velmi lákavé je lyžování ve Francii.

Překrásné Chamonix s vrcholem Mt. Blanc

Úplně nejkouzelnějším místem, kam se můžete ve francouzských Alpách vydat, je městečko Chamonix. Nachází se pod úpatím nejvyšší hory Evropy Mt. Blanc, a jestli tam budete, určitě si udělejte výlet k tomuto vrcholu. Lanovkou se dostanete do 3800 metrů na vrchol Augille du Midi, odkud je Mt. Blanc na dohled. Dokonce je odsud vidět i Matterhorn ve Švýcarsku!

Lyžařské podmínky jsou zde výborné. Chamonix je doslova lyžařským rájem, navíc v hotelu dostanete ještě jízdenku, díky níž se můžete pohybovat po okolních vesnicích vlakem či autobusem zdarma. Sjezdovek tu je nespočet. S krásnými výhledy!

Les Menuires v Trois Vallées

Známou lyžařskou oblastí je údolí Trois Vallées. Jedno z povedených středisek se jmenuje Les Menuires. Chlubí se 160 km sjezdovek, 28 km tratí pro běžkaře a výborným spojením s ostatními údolími. Pokud plánujete takto cestovat, je možné pořídit si skipas na celou oblast Trois Vallées.

Úžasné Savojské Alpy a tunelová lanovka

Tignes vám nabídne atmosféru Savojských Alp, 150 km sjezdovek a 47 lanovek a vleků. Jedna lanovka je navíc naprosto unikátní. Jde o tunelovou lanovku, vyveze vás do výšky 3030 m n. m. a tam na ni navazuje kabinová lanovka mířící na ledovec Grande Motte.

300 slunečných dnů v roce v Serre Chevalier

Dalším tipem je středisko Serre Chevalier ve Vysokých Alpách u italských hranic. Malebné domečky a neustále svítící slunce vás příjemně potěší. Nadšení budou i snowboardisty, ty tady čeká 250 km sjezdovek a snowpark. Zkrátka nepřijdou ani běžci s 45 km tratí.

Tak kam se vydáte vy?

Related posts