You are here
Mějte osobní finance pod kontrolou a žijte spokojenější život  

Mějte osobní finance pod kontrolou a žijte spokojenější život

Když máte peníze, žije se vám lépe. Patříte k těm, kteří si na finanční situaci neustále stěžují a závistivě pohlíží na ostatní, kteří si žijí „ve vatě“? Musíte každý měsíc urputně počítat, abyste nepřekročili rodinný rozpočet? Peníze vám mizí a vy nevíte kam? Vaše úspory se tenčí a vy začínáte mít velké obavy z finanční tísně? Naučte se správně hospodařit a uvidíte, že i s nižším příjmem se dá efektivně kouzlit!

Půjčky a správné hospodaření

Podle statistických údajů České národní banky dluží Češi celkem 1 361 mld. Kč. Největší objem z celkové dlužné částky tvoří hypoteční úvěry, dále si lidé půjčují na nákup auta a v poslední době také na dovolenou. Pokud máte půjčku, musíte s ní umět hospodařit. Je například finančně nevýhodné, když splácíte úvěry v několika bankách. Vždy je efektivnější půjčky sloučit do jedné, protože se dá ušetřit na úrocích. Než si úvěr vezmete, je dobré si udělat finanční rozbor a posoudit, kolik je pro vás únosné splácet. Vyplatí se také porovnání nabídek bank. Je žádoucí mít přehled a umět posoudit, kde je nejvýhodnější si úvěr vzít. Podívejte se na to, jaké výhodné půjčky jsou momentálně dostupné.

půjčka

Spoření s rozmyslem!

Chcete-li zlepšit vaši budoucí finanční situaci, myslete na zadní vrátka a zařiďte si některou z výhodných forem spoření. Nabízí se několik variant:

  • spořicí účty
  • termínované vklady
  • investice do komodit
  • stavební spoření

Abyste vybrali správně, přečtěte si tyto důležité informace o spoření.

Pojištění pro zabezpečení celé rodiny!

Důležitou součástí finanční stránky každého jednotlivce je pojištění. Nikdy nevíte, jak se osud zachová. Trvalá invalidita či ještě hůře smrt zničí spokojený život. Investujte proto i do pojištění. Uzavřete si minimálně životní pojistku. Vhodné je také pojištění nemovitosti či domácnosti, které zase chrání váš majetek.

Daně mějte pod kontrolou

I když lidé často nadávají na to, že nás chce stát vyždímat o poslední korunu, úplně pravda to není. Jistě, daně platit musíme, ale na druhou stranu je možné využít celou řadu daňových slev nebo úlev. Lze uplatnit slevu na dítě, získat úlevu díky hypotéce apod. Pokud si s tím nevíte rady, podívejte se na web4trader.cz, kde najdete mnoho praktických informací. Je také dobré si zaplatit za služby daňového poradce. Několik tisíc za jeho práci a ještě mnohem více se vám vrátí, pokud vám dobře vypracuje daňové přiznání.

1 způsob, jak rychle zvýšit příjmy

Jestliže se trápíte s nízkými příjmy, nabízí se poměrně snadná pomoc. Zkuste se zapojit do prodeje na internetu. Prodávat se dá cokoliv a s minimálními náklady.

A ještě chytrá rada na závěr. Chcete-li vědět více o tom, jak žít spokojenější finanční život, registrujte se na  www.web4trader.cz/registrace. Portál přináší aktuální finance ze světa financí a i vám pomůže udržet přehled a být vždy o krok napřed!

Uložit

Uložit

Uložit

Related posts