You are here
Moderní krby jsou praktickou ozdobou pro každou domácnost   

Moderní krby jsou praktickou ozdobou pro každou domácnost

Krby v interiérech vytváří neopakovatelné kouzlo, které může být umocněno tím, že zvolíte správný typ jak po stránce výkonu, tak i designově s ohledem na styl vašeho bydlení. Při výběru krbu do domácnosti si proto k rozhodování dopřejte dostatek času a především se rozmyslete, za jakým účelem si krb chcete pořídit. V dnešní době totiž existuje několik různorodých stylů, přičemž se ne všechny musí hodit právě pro vás.

Nezapomínejte na to, že vhodným výběrem můžete dokonce ušetřit na provozu.

Podle čeho vybírat krb do své domácnosti?

Tak především musíte vzít v úvahu dostupnost i cenu paliva, které budete pro vytápění využívat. Krby mohou být vytápěná dokonce i uhlím, ale většinou je výhřevnější a praktičtější užití dřevěných briket, pelet nebo dřeva už jen pro menší náročnost následné údržby. Důležitý je účel pořízení krbu. Zda půjde o hlavní či vedlejší zdroj tepla, nebo toužíte především o stylovou dekoraci a zdroj tepla bude jen doplňkový. Dnešní doba přeje navíc i různorodým designům, díky kterým si můžete vybrat takový krb, který do vašeho interiéru přirozeně zapadne. Nezaměřujte se  jen na design, kvůli způsobu odkouření je třeba promyslet umístění a vzít v potaz přetížení nosných konstrukcí.

Moderní a designové krby mají styl

Krby jsou praktickým doplňkem, který zajišťuje zdroj tepla, ale v neposlední řadě jsou již také designovým prvkem, kde je na výběr nejen z mnoha dekoračních stylů, barev a druhů obkladového kamene. U moderních krbů si můžete zvolit mezi uhlazeně elegantním krbem, který bývá umístěn ve zdi, odkud je kouř odváděn přímo do komína, či některý z otevřených krbů, který je skutečnou dominantou zvolené místnosti, a proto si musíte dobře rozmyslet, zda máte dostatečný prostor. Tyto designové krby by neměly být umístěny v dráze průvanu při větrání.

Rustikální krby vytvoří romantickou atmosféru

Mimo moderních stylů, které krby v dnešní době představují, můžete zvolit samozřejmě i klasické krby obložené kamenem či rustikální stylové krby, které vytváří téměř až zámeckou atmosféru, ale najdete mezi nimi i chalupářské klasické krby, které jsou neméně romantické. Při nákupu jakéhokoliv krbu však platí pravidlo, že se nevyplatí ohlížet na cenu. Taková investice se vám totiž bude vracet dlouhodobě ať již v podobě úspory za palivo nebo bezproblémovým provozem, který vám nepřidělá zbytečné starosti. O výběru krbů je vhodné poradit se s odborníkem, protože pomůže pro vaši domácnost najít to správné řešení, které vám přinese pouze užitek a příjemně strávené dny před sytým plápolajícím ohněm v příjemně vyhřáté místnosti.

Článek vznikl díky spolupráci s Topsys Praha, spol. s r.o.

Related posts