You are here
Nenechte kašel, aby vás zničil. Naučte se s ním účinně bojovat!   

Nenechte kašel, aby vás zničil. Naučte se s ním účinně bojovat!

Změny venkovních teplot a tlaku mohou vést k projevům nejrůznějších onemocnění v jakémkoliv ročním období. Nejčastěji zápasíme s rýmou a kašlem. Často jsou však právě tyto projevy těmi nejvíce nebezpečnými, protože jsou nemocnými zlehčovány a přecházeny. Jak tedy správně léčit kašel, aby nenadělal na našem zdraví ještě více škody?

Nenechte se mýlit, kašel a rýma vás překvapí i v praném létě. Stačí, když se pohybujete v klimatizované místnosti a několikrát za den přijedete do horka venku.

Určete druh svého kašle a máte napůl vyhráno

Pro zvolení té správné léčby je důležité nejprve identifikovat druh kašle. Jednoduché rozdělení na vlhký a suchý kašel přitom mnohým pacientům dělá problémy. Jak je od sebe rozpoznáte? Vlhký kašel je doprovázený tvorbou hlenu, který je při něm vykašláván. Vlhký kašel je obranným mechanismem těla, který se vás snaží zbavit nánosů hlenů v dýchacích cestách. Jde tedy o produktivní kašel. Naopak suchý kašel je neproduktivní a vzniká většinou jako projev virových onemocnění. Nevykašláváte při něm žádný hlen, ale dráždí váš krk a může vážně ohrozit vaše dýchací cesty nebo činnost srdce, pokud není potlačován.

Nasaďte tu správnou léčbu a zbavte se kašle!

Suchý kašel v každém případě potlačujte od samotného počátku správně zvolenými léky. Je důležité při léčbě nezapomínat na dostatek tekutin, zvlhčování vzduchu v místnosti. Pomůže i vhodný sirup proti kašli, který zklidní podrážděnou sliznici. Oproti tomu vlhký kašel rozhodně potlačovat nesmíte. Vaše tělo by pak přišlo o svůj obranný mechanismus. Musíte ovšem zvolit léky, které naopak vykašlávání podporuje a popřípadě i rozpouští hleny, aby bylo pro tělo snazší se jich zbavit.

                                       Nestyďte se dojít za lékařem i s úplnou banalitou

Pokud jste se kašle nezbavili za pomocí volně prodejných léků či bylin během týdne a nezdá se ani, že by kašel polevoval, určitě s návštěvou lékaře neváhejte. Kašel může mít spoustu příčin a někdy je projevem vážnějšího onemocnění, než je viróza. Nikdy nekombinujte lék na kašel s dalšími léky bez konzultace s lékařem, protože svoje tělo můžete vystavit mnohem závažnějším problémům. (Více informací o dostupných účinných lécích proti oběma druhům kašle můžete najít na http://www.vicks.cz/).

Related posts