You are here
Nepodceňujte péči a přežijte léto ve zdraví!   

Nepodceňujte péči a přežijte léto ve zdraví!

Bez regeneračního krému a ochranného vlasového balzámu přes zimu na ulici prakticky nevyjdeme, peelingy a regenerační masky jsou na denním pořádku. Jenže v létě je to také potřeba. Stejně tak jako dostatek odpočinku. Nezanedbáváte péči?

Opalovací krém nestačí

I když BB krém v sobě většinou má ochranný faktor, pro velká parna je dobré vsadit spíše na pořádný opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Pokud milujete opalování a nemůžete bez něj být, nevystavujte obličej slunečnímu záření, hrozí vám vznik pigmentových skvrn a předčasná tvorba vrásek. Skvěle vám pomůže například elegantní veliký klobouk, kterého jsou plné pláže a dovolenková letoviska. Nejen, že vás před sluncem ochrání, ale také vám bude slušet.

Pozor na přesušené vlasy

Naše vlasy v létě pořádně trpí, chlorovaná nebo slaná voda a přemíra slunečního záření vlasy vysušují, vyšisují a třepí konečky. Abychom po létě napáchanou škodu nemusely radikálně řešit nůžkami, pečujte o vlasy i na dovolené. Pořiďte si speciální letní vlasovou kosmetiku, která z vlasů perfektně vymyje chlór i písek. Určitě nezapomínejte také na ochranné spreje, kterými si vlasy nastříkejte před opalováním i třeba vysokohorským výšlapem.

Na pláž taháme stará trika

Tenhle krásný top si musím šetřit, přeci ho nebudu tahat k vodě, vezmu si raději staré triko. Je vám tato věta povědomá? Bohužel nejste jediná, velké množství žen si hezké oblečení šetří, což je právě v létě a na dovolené škoda. Kde jinde vám to má slušet než na dovolené? Klidně si pořiďte speciální hezký top jenom na dovolenou. Krása vychází z toho, jak se cítíte vy sama a krásný top tomu může pomoci.

Přeci nebudu odpočívat na dovolené

Ke zdraví a kráse patří také dostatek odpočinku. Pokud jste ale typ člověka, který na dovolené 15 hodin denně chodí a navštěvuje zajímavá místa, jen aby využil volný čas do posledního puntíku, zvolněte. Alespoň jeden den z dovolené si přispěte, odpočiňte a dávkujte zážitky s mírou. I to vám pomůže ke zdravému přežití léta.

Součástí dovolené klidně může být i krátký wellness pobyt, masáž či třeba jen vana plná vody. Nezapomínejte zkrátka na to, že odpočívat musí nejen hlava, ale i tělo.

Related posts