You are here
Objevte slabiny dráždivého kašle a zjistěte, jak se ho zbavit   

Objevte slabiny dráždivého kašle a zjistěte, jak se ho zbavit

Kašel je sice obranný mechanizmus těla, který pomáhá čistit dýchací cesty při zvýšené produkci hlenu během nemoci, ale i tak dokáže být otravný a vysilující. Je současně jedním z příznaků vážnějších onemocnění. Dlouhotrvající kašel už svoji funkci vykonává pouze ze setrvačnosti. Je důležité proto nejprve určit povahu kašle a teprve pak zvolit vhodnou léčbu.

Začněte řešit kašel již v počátcích jeho prvních projevů

Zpočátku je při nemoci kašel většinou suchý a dráždivý, protože překrvená sliznice bývá podrážděná. K jeho zhoršení dochází v suchém a teplém prostředí. Často se ozývá především v noci a je nesmírně vysilující. Suchý kašel lze tlumit léky, pomůže často a krátce větrat nebo zvlhčovat vzduch v místnosti, kde nemocný spí. Kašel také zmírňuje zlepšená průchodnost horních cest dýchacích. Proto je důležité tak často smrkat. Existuje dokonce i celá řada bylinných a přírodních preparátů, které mohou kašel alespoň trochu zmírnit.

Nenechte děti útokem kašle zbytečně trpět

Zvláště pro malé děti je kašel nadmíru vysilující. Čím mladší dítě je, tím namáhavější je pro něj snášet kašel i samotnou nemoc. Na rozdíl od vlhkého kašle je proto důležité ho tlumit a zklidňovat. Dětem ulevíte i podložením tělíčka během spánku nebo položením vlhké utěrky na topení či do blízkosti obličeje. Kašel u dětí představuje velké riziko vzniku srdečních chorob nebo chronického onemocnění, proto by je měl vždy vidět lékař.

Přestaňte se trápit a zbavte se kašle jednou provždy

Dříve se na kašel užívaly hlavně bylinkové čaje nebo vdechování horké páry z hrnku. Později se do léčby zapojovaly i nejrůznější odpařovače, které zvlhčovaly vzduch. Na okamžité zmírnění pomáhají také lékořicové nebo eukalyptové pastilky, které seženete v každé lékárně. Pokud ale kašel chcete skutečně léčit, musíte zapojit do přírodní léčby také vhodné kapky na suchý kašel, které dokážou zklidnit činnost sliznice a předchází jejímu dalšímu podráždění. Tím se projevy kašle zmírní a především kapky pomáhají i s léčbou samotného onemocnění.

Related posts