Rodina Tipy na výhodné nákupy 

Pánské vesty nevycházejí z módy – mrkněte, jak je nosit, abyste v nich vypadali trendy

Pokud si pod pojmem pánská vesta představujete plátěný model s mnoha kapsami, který vídáme na rybářích či fotografech, nebo vestičku s kapesními hodinkami jako součást společenského obleku, nejspíše vás zklameme.

Současným módním trendem mezi pánskými vestami jsou totiž moderní prošívané vesty. Muži si mohou vybírat z různých střihů, barevných provedení, druhů prošití, ale také vzorů a potisků. Některé vesty mají i velmi zajímavé designové prvky v podobě barevně odlišných spodních lemů, ozdobných druků na kapsách nebo kontrastních zipů.

S kapucí i bez kapuce, do vnitřních prostor i ven

Pánské vesty jsou ideálním teplým svrškem ven, ale i do chladných vnitřních prostor. Taková vesta se vám bude hodit, pokud je místo výkonu vašeho zaměstnání třeba v historické budově, která ve svých zdech drží vlhkost a zimu ještě měsíc po zahájení topné sezony. Ráno ze svého šatníku vytáhněte světlý jednobarevný rolák s dlouhým rukávem, zastrčte jej do světle modrých džínů se sportovním opaskem a nahoďte pánskou trendy prošívanou vestu bez kapuce.

Pokud vaše skříň ještě žádnou vestu neobsahuje, je na čase to změnit. Porozhlédněte se po nějakém trendy modelu třeba v internetovém obchodě Bolf, který nabízí široký výběr nejen pánských vest.

U modelů bez kapuce vás bude příjemně hřát u krku límeček a zároveň vás nebude rušit šustění kapuce, kterou uvnitř budovy nebo v bezvětrném počasí jen těžko prakticky využijete. Geniální volbou jsou proto vesty s odepínací kapucí. Možnost připnout kapuci, když venku fouká ledový vítr nebo prší, se totiž opravdu hodí.

Jste-li zmrzlík s věčně ledovýma rukama, pak pro vás tou pravou volbou může být klidně pánská prošívaná vesta s kapucí takzvaně napevno. Vyberte si ideálně vestu se stahovacím tkalounem, aby bylo možné si při protivětru stáhnout kapuci až těsně k obličeji.

Sportovní vesty

Model ve sportovním vzhledu je vhodný nejen ke sportování během sychravého pozdního podzimu a brzkého jara, kdy už sluníčko nabírá na síle, ale stále je třeba své tělo chránit před chladem. Váš trup je díky vestě v teple, zatímco hybnost paží není tak omezena, jako by tomu bylo v případě bundy.

K vestě zvolte zateplené běžecké kalhoty a samozřejmě pohodlné boty vhodné k druhu sportovní aktivity. Pod vestu si na venkovní trénink můžete obléci kvalitní termo triko s dlouhým rukávem nebo softshellovou sportovní mikinu.

Ta díky výborné savosti materiálu zabrání tomu, aby se vlhkost potu držela u pokožky vašeho těla, což je v zimě mimořádně důležité. Spojení vlhkého oblečení a chladného počasí by totiž mohlo vést k vašemu zbytečnému nachlazení.

Obzvláště vhodné k běhání jsou pak pánské vesty s vychytávkami, jako je vnitřní kapsa na zip nebo bezpečnostní kontrastní prvky. Ty jsou nepostradatelné především pro běžce, kteří vyrážejí běhat brzy ráno nebo večer, kdy už je šero. Díky kontrastním nášivkám na vestě, které světélkují v momentě, kdy na ně posvítí světla projíždějících aut, budete při sportu mnohem více v bezpečí.

Related posts

  • Týna Ryglová

    Manžel má také dvě vesty. Jednu nosí do práce a jednu má do města 🙂 . Já mám vesty také hrozně ráda. Na ruce je mi teplo, ale na tělo zima, takže je pro mě vesta ideální. Objednala jsem nám je ze second handu , kde nakupuji i další oblečení pro nás všechny 🙂 .

  • Lenicka

    Bohužel, takovouhle vestu by můj manžel nenosil. O vestách tvrdí, že jsou nepraktické, sice zahřejí tělo, ale ne ruce a to je zbytečné, když si člověk může koupit bundu, která zahřeje i paže! 😀 Tak jsem mu letos k Vánocům pořídila pěknou zimní bundu z tohoto webu: https://armik.cz/. Doufám, že bude spokojený! 🙂