You are here
Připravte si smoothie jak je neznáte   

Připravte si smoothie jak je neznáte

Smoothie není jen hitem poslední doby, ale jednoduchým a rychlým nápojem, který posiluje imunitu, je prospěšný pro zdraví a vstřebatelný pro tělo. Tento koktejl si můžete doma připravit pomocí mixéru a vyzkoušet můžete množství zajímavých kombinací. Inspirujte se a připravte si smoothie ještě dnes.

Jak na základní smoothie

I když existuje velké množství receptů na smoothie, tak základem jsou vždy čerstvé suroviny a také kvalitní mixér. Vyberte si například stolní mixér RM-2000, který vás překvapí nejen ostrými noži, vysokými otáčkami, ale také snadnou manipulací a následnou jednoduchou péčí o tento spotřebič. Vytvořte si ovocné nebo zeleninové smoothie podle svých oblíbených surovin a nebojte se zkoušet nové chutě.

Co přidat navíc

Vhodným ovocem, ze kterého připravíte opravdu chutné smoothie je například banán, pomeranč, jablko nebo kaki a mango. Z listové zeleniny můžete přidat salát, špenát, mangold nebo třeba pampelišku. Kvalitní mixér si poradí s veškerými druhy ovoce a nemusíte se bát, že by tvrdší ovoce nerozmixoval. Oblíbené jsou také zelené smoothies, do kterých se přidává máta, bazalka a další zelené bylinky. Každé smoothie by mělo obsahovat maximálně pět až šest druhů ovoce nebo zeleniny.

Další zajímavé suroviny

Ovoce nebo zeleninu nemusíte kombinovat jen s obyčejnou vodou. Do mixéru můžete místo vody přidat kokosové mléko. Připravit smoothie můžete i pomocí obyčejného kravského mléka, zajímavá je také kombinace s kozím mlékem nebo s rostlinnými mléky, například s rýžovým nebo mandlovým. Stejně tak můžete do smoothie přidat hrst ořechů, mandlí, kešu, pistácií nebo para ořechů. Kvalitní mixér si poradí i s nimi. Nebojte se přidat krémové ovoce, jako je například hruška, broskev nebo papája, díky tomuto ovoci bude vaše smoothie opravdu hodně krémové.

Kvalitní pomocníci

Ideálním pomocníkem, nejen pro přípravu smoothie, je mixér RM-2000. Vysokootáčkový mixér má příkon 2000 W, překvapí vás tak 32 000 otáčkami za minutu. Snadno rozmixuje i tvrdé ovoce nebo zeleninu. Velkou výhodou tohoto mixéru je tlačítko pulse, díky kterému se mixování násobí a nemusíte se tak bát, že se ovoce nebo zelenina nerozmixují zcela dohladka.

Jak mixovat

Většinou byste měli smoothie mixovat zhruba 30 vteřin. Pokud jste přidali tvrdší ovoce nebo zeleninu, tak se nebojte mixovat klidně i minutu. Nikdy však nemixujte déle, protože byste zbytečně ztratili živiny z použitých surovin.

Lákavé suroviny k vyzkoušení

Při přípravě smoothie vyzkoušejte lžící kakaa nebo čokolády, budete překvapeni například v kombinaci s banánem a mandlovým nebo rýžovým mlékem. Do mixéru můžete přidat také hrst goji nebo matcha prášek, díky kterému bude vaše smoothie opravdu plné energie. Vyzkoušejte také lněné nebo chia semínka. Zajímavým tipem jsou i mořské řasy, se kterými si mixér poradí také rychle a jednoduše.

Related posts