You are here
Problém jménem citlivá dětská pokožka: Jak ji nejen v létě chránit před sluníčkem?  

Problém jménem citlivá dětská pokožka: Jak ji nejen v létě chránit před sluníčkem?

Prázdniny jsou konečně v plném proudu a ani vy si jistě nenecháte utéct žádnou příležitost k výletu či dovolené někam k vodě. Nezapomínejte však na to, že pokožka vašeho dítěte je mnohem citlivější než ta vaše a na vás je zajistit její ochranu před ostrými slunečními paprsky. A protože opakování je matkou moudrosti, přečtěte si následující tipy a zásady, kterých byste se měla v zájmu zdraví svého malého pokladu držet zuby nehty.

Někdo chápe prevenci před spálením jako vyhýbání se pobytu na sluníčku. Takové řešení však není zcela bez chybičky, neboť sluneční paprsky stimulují organismus k produkci důležitého vitamínu D. Bez něj by se nemohly správně vyvíjet kosti, kůže a zuby. Na druhou stranu není dobré vstřebávání slunečních paprsků přehánět. Pobyt na sluníčku by neměl být delší než je nezbytně nutné, a to především u dětí. Mnohahodinové slunění na lehátku si skutečně raději odepřete.

Co se stane, když svou pokožku vystavíte intenzivním slunečním paprskům na příliš dlouhou dobu? Budete se muset vypořádat s nepříjemnými spáleninami, rychlejším stárnutím kůže a v nejhorším případě s rakovinou či melanomem. V případě dětské pokožky může podcenění významu ochrany pokožky před sluncem dopadnout zrovna tak. Budete-li však dbát na rady odborníků a odpovídajícím způsobem chránit sebe i svého potomka, užijete si pobytu na sluníčku plnými doušky, aniž by došlo k jakýmkoliv nepříjemnostem.

Kdy je lepší slunění zcela vynechat?

Odborníci z oboru dermatologie výrazně doporučují, aby se lidé zdrželi pobytu na sluníčku mezi 13. – 15. hodinou. V této denní době je působení slunečních paprsků nejintenzivnější a ke spálení může dojít velmi rychle.

Novorozenci ve věku do šesti měsíců by se opalovat neměli vůbec a děti do jednoho roku by měly na sluníčku pobývat jen velmi krátkou dobu, a to v oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi.

S kvalitní opalovací kosmetikou je to jednodušší

Chcete-li léto prožít bez zbytečného stresu, poohlédněte se po kosmetice na opalování určené dětem. Podstatné je, aby složení přípravku odpovídalo věku vašeho dítěte. K hlavním kritériím při výběru nepatří pouze SPF faktor, ale také vlastnosti a složení daného přípravku.

Samozřejmě byste měli volit co nejvyšší SPF faktor – ideálně 50. Důkladně si pročtěte složení a přesvědčte se, že v přípravku nejsou obsaženy parfémy, parabeny či oktokrylen. Kvalitní produkty jsou fotostabilní, hypoalergenní a nekomedogenní.

Na závěr jsme si nechali tip na konkrétní dětskou kosmetiku pro opalování. Vyrábí ji Bioderma a najdete ji pod značkou Photoderm Kid. Aktuální nabídka obsahuje také novinku v podobě opalovací mlhy SPF 30. Bližší informace o produktech najdete na www.bioderma-cz.com.

 

Related posts