You are here
Problémy s intolerancí laktózy jsou u dětí stále častější   

Problémy s intolerancí laktózy jsou u dětí stále častější

Narození dítěte je pro mnoho rodičů velkou radostí. Nutno ale říci, že mladý dětský organismus může být náchylný na mnoho zdravotních problémů.

Velmi častá je dnes dětská kolika kojenců. O co se jedná? Jde o problém spojený s tím, že dětský organismus nedokáže správně zpracovat laktózu, která může být součástí stravy. Dnes se jedná o problém, který může postihovat poměrně velké množství kojenců. Aktuální čísla ukazují, že to může být až čtvrtina z nich. Na základě toho je poté jasný i fakt, že se nejedná zase až tak o nic výjimečného.

Jak se problémy projevují?

Koho může tento problém postihnout a jak je to pravděpodobné, to již víte. Nyní se podívejme také na to, jak se problémy projevují. Tato fakta se budou hodit každému rodiči, který tak může případný problém odhalit celkem rychle sám. Mezi hlavní příznaky mohou patřit:

  • Bolesti bříška
  • Křeče
  • Průjmy

Pokud dané příznaky zaznamenáte i u svého potomka, jde zde celkem velká pravděpodobnost, že se u něho objevuje intolerance laktózy u dětí. Následný postup by měl být spojený s návštěvou lékaře, který vaši domněnku stoprocentně potvrdí a pochopitelně doporučí i následný postup řešení tohoto problému.

Řešení problému nemusí být složité

Dobré je vědět i to, že řešení tohoto konkrétního problému není zase až tak složité, jak si mnoho lidí může myslet. Pokud se podíváme konkrétněji, tak není nutné měnit žádné dosavadní postupy související se stravou. Ta může zůstat taková, jaká je. Pouze je třeba zajistit dítěti přísun enzymu, který je označovaný jako laktáza. Díky němu již dojde k tomu, že bude zajištěno správné štěpení laktózy v dětském organismu. A to až do doby, než se dětské tělo naučí tuto látku samo zpracovat, bez pomoci enzymů. Ty dnes existují ve formě kapek, což jasně ukazuje na to, že řešení této zdravotní komplikace není zase až tak složité, jak si lidé myslí.

 

Related posts