You are here
Proč si každý den dopřát jogurt ve skle?  

Proč si každý den dopřát jogurt ve skle?

jogurt

Nejen podle nás je jogurt báječná věc, která by se měla pravidelně objevovat v jídelníčku dětí i dospělých. Proč? V opravdu kvalitním jogurtu se nachází cenné látky, které prospívají zdraví. Jaké to jsou a který jogurt skutečně prospěje vašemu zdraví?

Složení jogurtů je třeba sledovat

Na pultech obchodů najdete desítky různých značek jogurtů. Většina z nich je ale plná škodlivých cukrů nebo jsou příliš tučné. Jíst takový jogurt každý den by nebylo dobré. Než si jogurt koupíte, musíte zkontrolovat jeho složení. Rozhodujícími ukazateli jsou množství vápníku, bílkovin, cukrů a tuků. Proč? Vápník je důležitý minerální prvek, který posiluje kosti a zuby a má vliv i na zdraví svalů a srdce. Bílkoviny jsou nezbytné pro růst i vývoj živé hmoty a pro látkovou výměnu. Bílkoviny obsahují imunobiologické látky, které chrání lidské tělo před útoky virů. Naopak nadměrné množství tuků a cukrů škodí.

Abyste našli ten správný jogurt, nemusíte se pouštět do složitého pátrání. Stačí se podívat na nabídku české společnosti Agro-la, spol. s r. o.

Dokonalá chuť ve skle

Společnost Agro-la od roku 1993 vyrábí dnes již proslulé jogurty ve skle, které se chlubí lahodnou chutí a složením, které prospívá zdraví. V jednom jogurtu (200 g) se nachází 5 g bílkovin a k tomu ještě 190 mg vápníku.

Agro-la vyrábí zdravé jogurty z neodstředěného nehomogenizovaného plnotučného mléka a k zahuštění používá pouze sušené odstředěné mléko. Díky tomu vzniká nezaměnitelná chuť. Zvláštností jogurtů je, že se uchovávají ve skle. Je to z toho důvodu, aby mohl jogurt ještě dozrát. Po otevření proto na povrchu najdete malou tukovou vrstvu. Bez obav ji snězte, pokud chcete jíst nízkotučný jogurt, tuto vrstvu odstraňte. Po odstranění tukové vrstvy získáte nízkotučný jogurt s obsahem cca 0,5 % tuku!

bily jogurt  merunka jogurt  coko-orisek

Příchutě baví!

Agro-la vyrábí jogurty ve skle v několika příchutích. Je to klasický bílý, dále borůvkový, jahodový, malinový, meruňkový a višňový jogurt. Vyzkoušejte také kombinaci čoko-oříšek nebo malina–ostružina.

Všechny jogurty agrola koupíte v prodejnách Globus, Albert, Tesco a také v podnikové prodejně Jindřichově Hradci.

Přejeme dobrou chuť!

 

Related posts