You are here
Pronikněte do světa umění s originálními obrazy   

Pronikněte do světa umění s originálními obrazy

Umění odjakživa patří k hlavním zájmům lidské společnosti. Nejde přitom jen o dekorativní prvek do obýváku. Jedná se o celistvé vyjádření pocitů, které jsou do umění vsazeny. Zároveň se umění stává i dlouhodobou investicí, která může v průběhu let navýšit svoji cenu na stát se skutečným pokladem.

Stejně tak si umění našlo svoji cestu i ke sběratelům, u kterých jde hlavně o srdeční záležitost. Jak vybrat například z obrazů ten skutečně pravý, pokud se v umění nevyznáte? Můžete vyzkoušet některé z našich rad nebo se nechat vést svým šestým smyslem.

Vsaďte na originální umění

Jestliže si budete vybírat obraz či jiný umělecký prvek, určitě vsaďte na originalitu. Kopírované duplikáty ztrácí nejen na hodnotě materiální ale i na té duchovní. Skutečně originální obrazy jsou zárukou, že nikdo jiný nebude vlastnit stejný umělecký kus jako vy. Zároveň se cena takového originálního kusu postupem času zvyšuje a kvalitní umění navíc nestárne, ale zraje. Ujistěte se proto před nákupem vyhlédnutého obrazu, zda jde skutečně o jedinečný kus bez existující kopie.

Zapojte do výběru pohled svého srdce

Při výběru obrazů samozřejmě musíte zapojit i srdce. Je důležité vybírat očima, ovšem to, co z obrazu vycítíte za emoce, je důležitější. Samotné barvy a tvary se mohou časem okoukat, když procítíte propojení s motivem obrazu, jemné nuance odstínů barev či směr tahů štětcem, bude vám pohled na obraz přinášet vždy něco nového a bude vás naplňovat také duchovně. Nejčastější kategorií, kde se srdcem opravdu vybírá, jsou abstraktní obrazy, které nabízejí dva pohledy. Ten první patří obrazu jako takovému, ten druhý by se měl umět ponořit do hloubky významu obrazu, aby byl dojem dokonalý.

Seznamte se s autory vybraných děl

Každý obraz či umělecké dílo má samozřejmě svého autora. Mnoho sběratelů se snaží získat kolekci všech obrazů od jednoho tvůrce, a tak je neoddělitelnou součástí při výběru umění také jisté propojení s autorem uměleckého díla. Malované obrazy jsou vždy jeho odrazem, a pokud získáte s některými obrazy citové propojení, většinou zjistíte, že bývají často od stejného autora, jehož styl volby barev a malířských technik vám sedí nejvíce. V budoucnu si tak můžete výběr obrazů usnadnit právě tím, že budete vyhledávat nové motivy podle svého oblíbeného autora. Mladí talentovaní umělci mají navíc šanci prosadit se ve světě, a tak vaše sbírka může získat na ceně i právě díky tomu, že se jeho autor v budoucnu proslaví.

Related posts