Rodina Zdraví a krása 

Psychoterapie online se stává významnou pomocí. U některých potíží má dokonce lepší výsledky než klasická terapie

V posledních letech se začíná mnoho sfér, na které jsme dříve byli zvyklí, převádět do online prostoru. Podle posledních studií bylo zjištěno, že psychoterapie online mívá u mnoha pacientů dokonce výrazně lepší dopady než klasická péče, kdy pacient musí přicházet osobně do poradny.

Výsledky studií překvapily i odbornou veřejnost

V nedávné době byly zveřejněny výsledky studií, které se zaměřovaly na srovnání online a klasické psychoterapie. A závěry, které vyplynuly z těchto průzkumů, velmi překvapily nejen laickou, ale i odbornou veřejnost. Například u kognitivně behaviorální terapie formou online obrazového rozhovoru byly u úzkostných poruch dokonce lepší výsledky než u klasické terapie, kdy je pacient nucen osobně přijít do ordinace. Psychoterapie online se tak stává skutečně vhodnou metodou, jak léčit mnohé potíže.

Další studie prokázala, že online péče je velmi účinná

Efektem psychoterapie online se zabývala i studie Pensylvánské státní univerzity. Právě ta potvrdila, že léčebná psychoterapie online je velmi účinná. Zkušenosti odborníků tak potvrzují, že se online terapie stává plnohodnotnou náhradou osobní terapie. Většina mladších účastníků terapie se shoduje, že jim tato forma naprosto vyhovuje. Dříve narození mají po překonání počátečního ostychu také srovnatelné závěry. Odpadá nutnost dojíždění za odborníkem, a tím pádem další vystavování pacienta stresu.

Jaké jsou výhody psychoterapie?

Terapie online nabízí řadu výhod. Například odpadá nutnost příjezdu do zdravotnického zařízení, které má pacient spojené se stresem. Plnohodnotnou péči tak mají dostupnou i lidé žijící v odlehlejších lokalitách. Dále je tato metoda velkým pomocníkem pro lidi trpící například sociální fobií, depresemi, agorafobií a dalšími poruchami. Lidé tak nejsou vystaveni stresu.

Namísto stresového prostředí je terapie vedena z pohodlí domova klienta, kde se cítí mnohem pohodlněji a rychleji naváže kontakt s lékařem.

Related posts

 • Ivana Navrátilová

  Já bych osobně asi k žádnému psychoterapeutovi nikdy nešla a to už jen kvůli tomu, že spousta lidí kolem mě říká, jaké zlo to je a jaké třeba do vás prášky sypou. Já jsem moc spokojená třeba s cbd produkty, které si kupuji sama, sama vím, co v nich je a je mi tak daleko lépe 🙂 A dokonce to i řeší všechny mé problémy, co mám s „hlavou“ 🙂

 • mimamo

  Pro mě osobně je psychoterapie velký přínos od doby, kdy jsem byl poprvé u psycholožky kvůli vrácení řidičáku. Od té doby chodím pravidelně tak jednou za půl roku se prostě vypovídat. Psychohygiena je stejně důležitá třeba jako zubní hygiena, zvlášť když děláte psychicky náročnější práci. Já osobně investuji do zlata a do dalších komodit, takže to je občas fakt o nervy a jsem rád, když mě prostě někdo jen poslouchá, jak si stěžuju. 🙂

 • Diana Reichmannova

  Díky za článek. Osobně jsem psychoterapii nikdy nezkoušela, ale možná bych někdy v budoucnu měla. Mám teď hodně velké problémy se stresem a už je toho na mě moc. Zatím to ale zvládám. Hodně mi mimo jiné pomáhá třeba kratom. Užívám ho jen občas, ale pokud člověk potřebuje trochu uklidnit a vypnout, tak na to je kratom opravdu skvělý.

 • Petra45

  Skvělý článek o psychoterapii, ale já se snažila se svým stresem zatočit sama. Naštěstí jsem v poslední době objevila nový způsob, jak se uvolnit a zbavit se stresu a to jsou obrazy podle čísel. Nejdříve jsem byla skeptická, ale když jsem se pustila do prvního obrazu hned mi bylo lépe. Obrazy podle čísel mi vrátily armonii do mého života.