You are here
S rodinou na last minute dovolenou! Co vše a jak zařídit?   

S rodinou na last minute dovolenou! Co vše a jak zařídit?

Blíží se čas dovolených a pokud máte to štěstí, že vás zaměstnavatel z práce uvolní třeba ze dne na den, uděláte nejlépe, když si zájezd koupíte v rámci některé last minute nabídky. I mezi nimi existují rozdíly, některé jsou výhodné „jen na oko“. Naučte se vybrat správně a připravte se na rychlý odjezd.

Využijte prověřený srovnávač

Žijeme ve světě reklamy. Hlavně na internetu se to jen hemží inzeráty, které slibují nákup té nejlepší a cenově nejvýhodnější last minute dovolené. Cestovní kanceláře svádí boj o každého zákazníka, takže mají hodně promyšlená lákadla. Nenechte zmanipulovat sliby a snažte se takové nabídky ignorovat.

Jděte na to chytře, najděte si výhodný last minute na nezávislém srovnávači zájezdů NewTravel.cz. Je napojen na desítky prověřených pojištěných cestovních kanceláří. Každou minutu aktualizuje nabídky s last minute zájezdy a nabízí i možnost si vybrat ověřená volná místa u jednotlivých hotelů. Zájezd jednoduše vyberete podle destinace nebo jména hotelu, podle typu (pobytový, poznávací aj.), termínu, stravy a dopravy. Během chvilky vám srovnávač nabídne všechny zájezdy, které odpovídají vašim kritériím. Dále je to na vás. Jakmile si vyberete, budete přesměrováni na stránky pořádající cestovní kanceláře. S ní vyřídíte veškeré formality. Aktuální nabídku tvoří last minute Řecko, Kanárské ostrovy, Egypt, Tunisko, Bulharsko a další. Najdete zde i exotické destinace, jako jsou Srí Lanka a Maledivy.

Co vše zařídit?

V první řadě si zkontrolujte platnost občanského průkazu (platí pro cesty po EU) a pasu (při cestě mimo EU). Ten musí být platný minimálně 6 měsíců nad dobu pobytu. U last minute zájezdu musíte počítat s odjezdem do několika dní. Než začnete vybírat, sbalte si věci. Nemusíte se nijak zvlášť stresovat, většinu běžných věcí koupíte i v cílové destinaci nebo na letišti. Na co naopak zapomenout nesmíte, je pojištění. Sjednejte si řádnou pojistku na všechny dny, které budete trávit mimo ČR. Vhodným doplňkem je pojištění zavazadel a také pojištění odpovědnosti.

Kam vyrazíte letos vy? Máte zkušenosti s last minute? Budeme rádi, když se o ně podělíte do komentářů.

 

Related posts