You are here
Spodní prádlo a zdraví: Zásady, které je radno dodržovat   

Spodní prádlo a zdraví: Zásady, které je radno dodržovat

Proč byste se měla blíže zabývat spodním prádlem? Není to ztráta času? Vždyť si ho přece stačí navlíknout a vyrazit do ulic… Jenomže nevhodně zvolené kalhotky bývají příčinou nepříjemných zdravotních potíži. Zaměřili jsme se na ty hlavní.

Pravidelná výměna

Spodní prádlo byste si měla poctivě měnit každý den – to vám jistě připomínat nemusíme. Ale měníte ho také po intenzivním tréninku či jiném sportovním zážitku? Kombinace vlhkého a teplého prostředí (tedy zpocené kalhotky) je živnou půdou pro kvasinky a bakterie způsobující záněty. Proto si prádýlko měňte co možná nejčastěji, předejdete tím např. kvasinkové infekci.

Špatně zvolené materiály

Sexy krajková tanga sice vypadají smyslně, ale ze zdravotního hlediska jsou mnohem pohodlnější typy spodního prádla. Jako ideální materiál se jeví prodyšná bavlna, protože skvěle odvádí vlhkost a zabraňuje množení kvasinek a bakterií. A když už si na sebe jednou za čas dáte erotické prádlo, v rozkroku by mu neměla chybět bavlněná vložka.

Jednou na sebe a vyprat

Každé kalhotky byste měla bezprostředně po nošení vyprat. Týká se to především spodního prádla, ve kterém cvičíte – noste ho pouze jednou, i když se vám může za dva dny jevit jako čisté. I během takto krátké doby se na něm rozmnoží bakterie a mohou vám způsobit zánět. Samozřejmě to platí i o tangách, které jste na sobě měla jen hodinku či dvě. Tento typ kalhotek je přímo propojen s řitním otvorem a mikroorganismy to díky tomu mají ještě o něco jednodušší než v případě běžného prádla.

Tanga jen občas

Na závěr se ještě vraťme k tangám. Jakkoliv je tento střih smyslný, měla byste se mu raději vyhýbat. Důvodem je šňůrka spojující konečník a vagínu – po ní mohou snadno putovat bakterie E. Coli způsobující kvasinkové infekce. Ženy náchylnější k zánětům by proto tanga neměly nosit vůbec. Raději si místo nich vezměte pohodlné dámské prádlo Diesel. I s tím uděláte na muže dojem!

Related posts